Saat-takı-gözlük üçlüsüyle yeni marka yaratacak

Çilem KAYA
09.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

Ünlü saat markalarının Türkiye distribütörülüğünü yapan Saat&Saat’in sahibi ve aksesuar ve takı markası Pandora’yı Türkiye’ye getiren Ramazan Kaya, önümüzdeki dönemde saat, takı ve güneş gözlüğünü barındıran üçlü bir koseptle yeni bir marka yaratacaklarını söyledi.

Dünyada saatin yanı sıra markalı takıya olan ilginin de giderek arttığını belirten Ramazan Kaya, “Markalar takı alanında çok ciddi yatırım yapıyorlar. Biz şimdi Saat&Saat’in yanısıra yeni bir marka oluşturuyoruz. İçinde saat, takı ve güneş gözlüğü yer alacak. Biraz daha üst kaliteli ürünler olacak. Saat&Saat mağazalarında distribütörü olduğumuz markaların ürünlerini satıyoruz. Yeni markamızın mağazalarında başka markaların ürünleri de olacak” dedi.

Takı cirosu saati geçebilir

1994 yılında ilk kez Adidas markalı saatleri Türkiye’ye getirerek işe başladığını, bugün bu sayının 23’e çıktığını anlatan Ramazan Kaya, Pandora’nın distribütörlüğünü almak için 5 yıl uğraştıklarını vurguladı. Kaya, “Pandora’da özel hikayesi olan bilekliler dünyada inanılmaz ilgi görüyor. Biz iki üç yıldır markalı takıları mağazalarımızda satıyorduk. Pandora için yeni 5 mağaza açacağız. Bunların çoğunluğu turistik bölgelerde olacak. Pandora’nın girip de başarılı olmadığı bir ülke yok. Şirketimiz adına çok önemli bir yatırım. Saatten yaptığımız cirodan daha fazlasını yapabiliriz. Satıldığı ülkelerde böyle örnekler var” diye konuştu.

Sektör büyüdü

2011 Ağustos ve eylül aylarında satışlarda kırılma oluduğunu belirten Kaya, şunları anlattı: “Buna rağmen şu ana kadar geçen yıla oranla yüzde 36 büyüdük. 2011 sonunda bir önceki yıla oranla yaklaşık yüzde 35-40 arası büyüme bekliyoruz. Sektör yüzde 10’larda büyüyor. Türk insanı saat konusunda çok hassas. Güvendiği bildiği yerden saat almak istiyor. Biz özel dizaynlı mağazalarımızı yaparken bazen çalışma arkadaşlarım ‘Mağaza çok lüks görünürse tüketici girmek istemeyebilir. Pahalı algısı oluşabilir’ diyerek beni uyarıyor. Ama ben bunun tam aksini savunuyorum. Halkımızın kaliteye alışmasını ve kendisini sunulan hizmetle şımarmasını istiyorum.”

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı