Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Saakaşvili, Bodrum tatilini erken bitirdi

  Yaşar ANTER/BODRUM (Muğla), (DHA)
  26.04.2009 - 16:17 | Son Güncelleme:

  HOLLYWOOD yıldızlarının masözü Dorothy Stein'i özel uçakla ülkesine getirttiği için muhalefetin tepkisini çeken, aleyhinde sokak gösterileri yapılan Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili, tatil için geldiği Bodrum'da 24 saat kaldıktan sonra bugün öğle saatlerinde ülkesine dönmek üzere ilçeden ayrıldı.

  SAAKAŞVİLİ TATİLİNİ ERKEN BİTİRDİ

  Daha önce 4 gün kalacağı belirtilen Saakaşvili'nin sadece 24 saat kaldığı Bodrum'dan neden erken ayrıldığı öğrenilemedi.

  Dün öğle saatlerinde 8 kişilik bakan ve müsteşar grubuyla Bodrum'a tatile gelen Gürcistan Cumhurbaşkanı Saakaşvili, günün büyük bölümünü kaldığı The Marmara Otel'de dinlenerek geçirdi. Gece de Yalıkavak'taki Sait Restaurant'da balık, kalamar, ahtapot yedi, saat 21.00 sarılarında da oteline döndü.

  Bu sabah kısa süre şortu, tişörtü ile güneşlenen Saakaşvili'nin Gürcistan'ın İzmir Fahri Konsolosu Nurettin Çarmıklı'nın Turgutreis D Marin Marina'da demirli ‘Lady Angel’ adlı yatıyla çıkacağı mavi yolculuk da iptal edildi.

  Makam otomobili olarak kullandığı 34 EL 5208 plakalı süper lüks Mercedes marka otomobile dublörünü bindirerek bir koruma aracıyla önceden Milas- Bodrum Havalimanı'na gönderen Saakaşvili kendisi de bavulların konulduğu 48 TG 448 plakalı Mercedes marka minibüse bindi. Saakaşvili, yoğun güvenlik önlemleri alınan Milas- Bodrum Havalimanı'na, dublörü uçağa bindikten 5 dakika sonra geldi. Yeşil tişört giydiği gözlenen Saakaşvili'nin içinde olduğu minibüs, özel uçağın kapısına kadar yanaştı. Saakaşvili gazetecilerin görüntü çekememeleri için uçağa eğilerek bindi.

  Saakaşvili ve yanındakiler taşıyan uçak saat 13.30'da Milas- Bodrum Havalimanı'ndan havalandı. Daha önce 4 gün kalacağı belirtilen Saakaşvili'nin sadece 24 saat kaldığı Bodrum'dan neden erken ayrıldığı öğrenilemedi.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı