Ege Haberleri

EGE

  Saadet zinciri değiliz

  Hürriyet Haber
  09.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  GÜÇBİRLİĞİ Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Zorlu, 1.5 yıldır sonuçlandırılamayan enerji ihalesi ile inşaatı duran Basmane Dünya Ticaret Merkezi yüzünden zor günler geçirildiğini belirtti, ‘‘Yıkılmadan ayakta durduk. İleride de nasıl ayakta duracağımızı birtakım ufak kafalara göstereceğiz’’ dedi.

  İZMİR Uluslararası Fuarı kapsamında düzenlenen konferanslar dizisinde, ‘‘KOBİ'lerde güçbirliğinin önemi’’ konusunda düşüncelerini açıklayan Zorlu, İzmir'deki bu tip girişimlerden sonra Türkiye genelinde 80 güçbirliği şirketi kurulduğunu söyledi. Zorlu, halen Batman, Şırnak ve Elazığ'da yeni güçbirliği şirketlerinin kuruluşuna çaba gösterildiğini kaydetti, ‘‘Biz bu şirketlerin 50'sine öncülük ettik. Kurulmasına yardım ettik’’ dedi.

  Saldırılar var

  GÜÇBİRLİĞİ'nin bazı kesimlerin saldırısına uğradığını da söyleyen Zorlu, bu kurumların sermayenin tabana yayılmasını sağladığını belirtti, ‘‘Bizler saadet zincirinin halkaları değiliz’’ diye konuştu. İzmir'de bu tartışmanın yaşandığını da kaydeden Zorlu, son 10 gündür yurtdışında olduğunu, geldiğinde Güçbirliği girişimlerine karşı olumsuz kampanyayla karşılaştığını ifade etti, ‘‘Bunlara aldırış etmiyoruz. Ancak, şirketi yok etmeye yönelik suçlamalara en sert karşılığı veriyoruz, vermeye devam edeceğiz’’ diye konuştu.

  KONAK Belediyesi'nin yeniden ruhsat verilen Dünya Ticaret Merkezi'yle İzmirli'ye en büyük Kültür Sarayı'nı hediye edeceklerini, Kahramanlar'a bu proje çerçevesinde kentin en büyük otoparkının kazandırıldığını söyleyen Zorlu, ‘‘Güçbirliği hakkında spekülasyonlarda bulunanlar bazen bize yakınlarına iş bulmak için başvuruyor. İş imkanı yaratamadığımız için İzmir'den sürekli bir beyin göçü var. Kaliteli elemanı tutamıyoruz. Bu yatırımların hızla yapılması gerekli’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı