KÜTAHYA HABERLERİ

Saadet Partisi GİK Üyesi Aktaş:

AA / Hadi Şengül
23.01.2015 - 18:46Son Güncelleme :

- "(Paris'teki terör saldırıları için düzenlenen yürüyüş) Bu yürüyüşün hemen ardından Hazreti Peygamber hakkında hakaret içeren karikatürün bulunduğu derginin, milyonlarca sayıda basılması hem tahrik ve provakatif, hem de batının çirkin yüzünü bir kez daha ortaya koyması bakımından ibret vericidir"

AA / Hadi Şengül

KÜTAHYA (AA) - Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi İbrahim Aktaş, Paris'teki terör saldırıları için düzenlenen yürüyüşe ilişkin, "Bu yürüyüşün hemen ardından Hazreti Peygamber hakkında hakaret içeren karikatürün bulunduğu derginin, milyonlarca sayıda basılması hem tahrik ve provokatif hem de batının çirkin yüzünü bir kez daha ortaya koyması bakımından ibret vericidir" dedi.

Aktaş, partisinin seçim çalışmalarına başlamak amacıyla geldiği Kütahya'da, parti binasında gazetecilere gündemle alakalı açıklamalarda bulundu.

Gündemde en sıcak konunun Charlie Hebdo dergisine yapılan saldırılar olduğunu hatırlatan Aktaş, Saadet Partisi olarak bu gibi saldırı olaylarını tasvip etmediklerini her vesile ile ifade ettiklerini söyledi.

Bu saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edilen iki kardeşin ölü olarak ele geçirilmesini de tasvip etmediklerini belirten Aktaş, şöyle konuştu:

"Zanlıların sağ olarak ele geçirilmesi ve adalet önüne çıkarılarak olayın arkasında kimlerin bulunduğunun tespit edilerek gerçek suçluların belirlenmesi gerekirdi. Bu yapılmamıştır. Son 10 yılda İslam coğrafyasında milyonlarca insan öldürüldüğünde ses çıkarılmazken, 12 kişinin öldüğü bu olayı telin için Pairs'te birçok ülkenin devlet ve hükümet başkanlarının da katılımıyla yürüyüş düzenlendi. Bu yürüyüşün hemen ardından Hazreti Peygamber hakkında hakaret içeren karikatürün bulunduğu derginin, milyonlarca sayıda basılması hem tahrik ve provokatif hem de batının çirkin yüzünü bir kez daha ortaya koyması bakımından ibret vericidir."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kütahya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kütahya ilinden Saadet Partisi GİK Üyesi Aktaş: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Ocak 2015 tarihinde saat 18 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Saadet Partisi GİK Üyesi Aktaş: haberi güncellenecektir.

KÜTAHYA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:19
 • Guneş
  08:05
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  15:30
 • Akşam
  17:45
 • Yatsı
  19:19
Sayfa Başı