TRABZON HABERLERİ

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Yıldırım:

AA / Muhammet Fatih Demirci
16.01.2015 - 12:21Son Güncelleme :

- "2014 yılından kalan tek şey, sömürü, savaş, çatışma, kan ve gözyaşı"

AA / Muhammet Fatih Demirci

Trabzon (AA) - Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Muhittin Hamdi Yıldırım, "2014 yılından kalan tek şey, sömürü, savaş, çatışma, kan ve gözyaşı" dedi.

Yıldırım, partisinin Trabzon İl Başkanlığında yaptığı basın açıklamasında, üç günlük program çerçevesinde il ve ilçelerde, halkla ve sivil toplum kuruluşlarıyla bire bir görüşerek parti politikalarını ve seçim çalışmalarını paylaştıklarını, halkın ve toplumun sorunlarını dinleyip nabzını tutmaya çalıştıklarını söyledi.

Her seçimin önemli olduğunu ve 2015 genel seçimlerine ülke genelinde yoğun şekilde hazırlanmaya başladıklarını ifade eden Yıldırım, "Gönül isterdi ki 2014 yılı güzel hatıralarla tarihteki yerini alsın. Bütün dünyaya huzur, barış ve kardeşlik hakim olsun ama tam tersine, 2014 yılından kalan tek şey, sömürü, savaş, çatışma, kan ve gözyaşı. Başımızı nereye çevirsek bir yangın var. Şu an dünyanın 80 ayrı bölgesinde iç savaş, çatışma ve kaos hakim. Oysa bu dünyada herkese yetecek kadar yer de var, nimet de ancak adil bir düzen yok" diye konuştu.

Türkiye gündemindeki en sıcak konunun dört eski bakanın Yüce Divana gönderilmemesi kararı olduğunu savunan Yıldırım, şöyle devam etti:

"Dört eski bakanın TBMM Soruşturma Komisyonu tarafından Yüce Divana gönderilmemesi kararı önümüzdeki günlerde TBMM Genel Kurulu'nda görüşülecek. Burada yapılması gereken en ufak bir şüpheye mahal bırakmadan bu dört eski bakanın Yüce Divana, yani Anayasa Mahkemesi'nin huzuruna çıkarılmasıdır. Eğer suçlu değillerse yüksek mahkemenin huzuruna giderek aklanma mecburiyeti vardır. Bu süreç yaşanmayacak olursa şüpheler devam edecek ve toplum vicdanında bir leke olarak kalacaktır. AKP'nin bakanlarını kendi kendine akladığı şeklinde bir kanaat ortaya çıkacaktır ki, bunu hükümetin kendisinin de tasvip etmeyeceğini düşünüyoruz."

Yıldırım, AK Parti iktidarına yönelik eleştirilerde de bulunarak, sözlerini şöyle tamamladı:

"12 yıllık iktidar döneminde olumlu icraatlar olarak algılanan Anayasa referandumu, askeri vesayeti kaldırmaya yönelik adımlar, darbe ve darbecilerle mücadele süresince dün büyük başarı diye yapılanların bugün nasıl değiştirildiğini ibretle izliyoruz. 'Biz yol yaptık, kalkındık' diyorlar. Yol yapmakla kalkınma olmaz. Kalkınma ancak sanayileşme ve teknolojide yapılacak hamle ile olur. 'Osmanlıca'yı mecburi ders haline getiriyoruz' diye övünüyorlar. Bu proje Saadet Partisi'nindir."

Yıldırım, açıklamalarının ardından sivil toplum kuruluşları ve esnaf ziyaretlerinde bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Trabzon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Trabzon ilinden Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Yıldırım: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ocak 2015 tarihinde saat 12 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Yıldırım: haberi güncellenecektir.

TRABZON NAMAZ VAKİTLERİ

22 Nisan 2018, Pazar
 • İmsak
  03:51
 • Guneş
  05:25
 • Öğle
  12:26
 • İkindi
  16:11
 • Akşam
  19:14
 • Yatsı
  20:42
Sayfa Başı