SAKARYA HABERLERİ

Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak:

AA / Emre Ayvaz,Onur Orhan
24.01.2015 - 23:40Son Güncelleme :

- "Bizim ölçülerimiz bu milletin örf, adet ve inancına dayanan ölçülerdir, diğer ölçüler bizi bağlamaz"

AA / Emre Ayvaz,Onur Orhan

SAKARYA (AA) - Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Bizim ölçülerimiz bu milletin örf, adet ve inancına dayanan ölçülerdir, diğer ölçüler bizi bağlamaz" dedi.

Kamalak, partisinin Sakarya il teşkilatının bir düğün salonunda düzenlenen 5. Olağan Kongresi'nde, 7 Haziran'da yapılacak genel seçimlerin Türkiye için dönüm noktası olduğunu vurguladı.

Türkiye'de geçim sıkıntısının birinci problem olduğunu söyleyen Kamalak, "Bugün, asgari ücretli, emekli, işsiz, çağdaş taşeron işçileri ve öğretmenlerimiz perişan" diye konuştu.

Kamalak, iktidara geldikleri ilk gün bütün çalışanlara ikramiye maaş vereceklerini ifade ederek, asgari ücreti yüzde 20, öğrenci burslarını da yüzde 50 arttıracaklarını söyledi.

İşsizlik oranının 12 yıl önce yüzde 6,6 olduğunu dile getiren Kamalak, sözlerine şöyle devam etti:

"Şimdi yüzde 10,4, yani işsizlik yüzde 60 artmış. Nedir işsizlik? Her şeyden önce ülkenin en önemli üretim kaynağı olan emeğin heba edilmesi demektir. Siz, genci işsiz bırakmakla bir taraftan ömrünü aşındırıyorsunuz, öbür taraftan onu eziyorsunuz. Üniversiteyi bitirmiş 800 binin üzerinde gencimiz işsiz. Gençler arasında işsizlik oranı yüzde 20 civarında. Üretmeyen insanın, yatırım yapmayan memleketin, hazırları satan bir devletin, işsizliği yenmesi, fakirliğin üstesinden gelmesi, gençlerin iş bulması mümkün değildir."

Kamalak, diğer partilerden dört farkları olduğuna işaret ederek, Saadet Partisi'nin yönünü Ortadoğu'ya döndüğünü, her zaman mazlumların yanında olduğunu aktardı.

"Bizim ölçülerimiz bu milletin örf, adet ve inancına dayanan ölçülerdir, diğer ölçüler bizi bağlamaz" diyen Kamalak, "Bizim amacımız farklıdır çünkü biz hakkı hakim kılmanın mücadelesini veriyoruz, diğerleri ise Batı Kulübü'ne girmenin mücadelesini veriyor" şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Ocak 2015 tarihinde saat 23 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak: haberi güncellenecektir.

  SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Kasım 2017, Cuma
  • İmsak
   05:56
  • Guneş
   07:40
  • Öğle
   12:55
  • İkindi
   15:29
  • Akşam
   17:47
  • Yatsı
   19:20
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı