DÜZCE HABERLERİ

Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak:

AA / Ömer Faruk Cebeci
18.01.2015 - 16:58Son Güncelleme :

- "Biz Allah'ın yardımıyla hakkı hakim kılmanın mücadelesini veriyoruz. Adil bir düzen kurmanın mücadelesini veriyoruz. Bu dünyada herkese yetecek kadar yer de var nimet de var diyoruz"

AA / Ömer Faruk Cebeci

DÜZCE (AA) - Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Biz Allah'ın yardımıyla hakkı hakim kılmanın mücadelesini veriyoruz. Adil bir düzen kurmanın mücadelesini veriyoruz. Bu dünyada herkese yetecek kadar yer de var nimet de var diyoruz" dedi.

Kamalak, partisinin Müftülük Konferans Salonu'nda düzenlenen 6. Olağan İl Kongresinde, Türkiye'de 17 milyon civarında motorlu araç olduğunu belirterek, yerli otomobil üretiminin teşvik edilmesi gerektiğini söyledi.

Türkiye'de kullanılan arabalar, ülkede üretildiği takdirde işsizliğin sona ereceğini ifade eden Kamalak, şöyle konuştu:

"Bunu biz yaparız. Bu bir inanç işidir, azim işidir, iman işidir. Bunu biz yaparız. Bir diğer hedefimiz fakirlikle mücadele. Zaten fabrikalarımız çalışmaya başladığı zaman, gençlerimiz alın teri döktüğü vakit milli gelir artacaktır. Fakirlik büyük ölçüde kendiliğinden ortadan kalkacaktır."

Kamalak, arkasında durmayacakları tek bir söz söylemediklerini aktardı. Herkesin insanca yaşamaya hakkı olduğunu vurgulayan Kamalak, şöyle devam etti:

"Biz Allah'ın yardımıyla hakkı hakim kılmanın mücadelesini veriyoruz. Adil bir düzen kurmanın mücadelesini veriyoruz. Bu dünyada herkese yetecek kadar yer de var nimet de var diyoruz. Şu halde herkesin hakkına saygı duyalım diyoruz. Herkesin insanca yaşamaya hakkı var diyoruz. Bunun mücadelesini veriyoruz."

Kamalak, 15 Haziran 1997'de D - 8'leri kurduklarını ve 8 büyük İslam ülkesini bir araya getirerek İslam Birliği'ninin temellerini attıklarını söyledi. Bunu gören "küfür cephesi"nin, içlerindeki bir takım "gafilleri" kendi saflarına çekerek yollarını kestiğini aktaran Kamalak, şunları kaydetti:

"Ne oldu sonra, D - 8'lerin yerine haçlı birliğine girebilmek için Avrupa Birliği Bakanlığı kuruldu. Şu halde hakkı hakim kılmak için yollara koyulmak durumundayız. Hak yolunda karşılaştığınız zorluk, emin olun bir rahmettir. Kul için hak yolunda çile çekmekten daha büyük sevap kapısı var mı"

Birkan Mertol'un tek listeyle aday olduğu kongreye, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Ocak 2015 tarihinde saat 16 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak: haberi güncellenecektir.

DÜZCE NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:15
 • Guneş
  08:03
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  15:21
 • Akşam
  17:36
 • Yatsı
  19:12
Sayfa Başı