HATAY HABERLERİ

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tongüç:

AA / Halit Demir
28 Ocak 2015 - 14:13Son Güncelleme : 28 Ocak 2015 - 14:14

- "Türkiye'nin dış politikada Suriye başta olmak üzere yapmış olduğu yanlış tercihten bir an önce vazgeçerek, milli izzetli bir dış politikaya dönme mecburiyeti vardır"

YEREL HABERLER HATAY

AA / Halit Demir

HATAY (AA) - Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, "Türkiye'nin dış politikada Suriye başta olmak üzere yapmış olduğu yanlış tercihten bir an önce vazgeçerek, milli izzetli bir dış politikaya dönme mecburiyeti vardır" dedi.

Tongüç, ilçe teşkilatıyla beraber Hatay Gazeteciler Cemiyeti'nde (HGC) yaptığı açıklamada, parti olarak birçok ilde halkla bir araya geldiklerini söyledi.

Şubat ayında teşkilat içerisinde temayül yoklamaları yapılacağını ifade eden Tongüç, seçimlerde milletin sevdiği, saydığı milli görüş misyonuna uygun bir şekilde çıkacaklarını belirtti.

Dış politikayı eleştiren Tongüç, Türkiye'nin 900 kilometrelik bir sınır komşusu olan Suriye'de bölge komşusu olarak kalmamış olmasını ciddi bir kaosla karşı karşıya olduğunu gösterdiğini savundu.

- "Kobani üzerinden oyunlar oynandı" -

Kobani olaylarının maksatlı çıkarıldığını iddia eden Tongüç, "Kobani üzerinden Türkiye'de yaşanan 6-7 Ekim olaylarıyla bir kaos ortamı meydana getirilmek istendi. Onun için Türkiye'nin bu dış politikada Suriye başta olmak üzere yapmış olduğu yanlış tercihten bir an önce vazgeçerek, milli izzetli bir dış politikaya dönmek mecburiyeti vardır" diye konuştu.

- İşsizlik sorunlarındaki sıkıntılar -

İşsizlik konusuna da değinen Tongüç, özelikle işsizlik başta olmak üzere Türkiye'de ekonomik anlamda bir sıkıntının baş gösterdiğini iddia etti.

Yaşanabilecek krizleri hizmet ve turizm sektörleriyle baş edeceğini düşünenlerin büyük bir yanılgı içerisinde olduğunu savunan Tongüç, bu sektörlerde gelişmiş ülkelerin ekonomik krizlerle boğuştuğunu ve iflas etme noktasına geldiğini söyledi.

Türkiye'nin bir an önce mevcut yeraltı ve üstü kaynaklarını harekete geçirmesi gerektiğini ifade eden Tongüç, harekete geçirilen kaynaklarla üretimler yaparak ihracatta söz sahibi olması gerektiğini belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hatay haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Hatay ilinden Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tongüç: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ocak 2015 tarihinde saat 14 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tongüç: haberi güncellenecektir.

  HATAY NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:09
  • Guneş
   05:51
  • Öğle
   12:49
  • İkindi
   16:31
  • Akşam
   19:27
  • Yatsı
   20:55
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı