İZMİR HABERLERİ

Saadet Öğretmen panellerde eğitiyor

DHA
25.04.2017 - 13:36Son Güncelleme :
DHA

İZMİR'in Menderes İlçesi'nde 2 yıl önce, yaşları 6 ila 11 arasında değişen 6 kız öğrencisine cinsel içerikli film izlettirmek ve istismarda bulunmakla suçlanan okul müdürü Adil Ş.'nin tutuklanmasını sağlayan öğretmen Saadet Özkan, Mersin'de düzenlenen panelde, cinsel istismarı önlemek için neler yapılması gerektiğini anlattı.

İzmir'de cinsel istismar olayını ortaya çıkarmak için verdiği mücadeleden dolayı ABD Dışişleri Bakanlığı’nın, "Uluslararası Kadınlar Cesaret Ödülü"nü alan

Saadet Özkan, CHP Mersin milletvekili aday adayı olan Yücel Ceylan'ın konuğu oldu. Mersin'de Yücel Ceylan'ın ofisinde gerçekleşen panelde Özkan, İzmir'de bir okulda ortaya çıkardığı çocuk istismarını anlattı ve çözüm önerilerini dile getirdi. Toplumun 'sus kültürü' ve 'aman olay büyümesin' söylemleri ile hareket ettiğini belirten Özkan, özellikle çocukların eğitiminin önemini vurguladı ve bunun ana sınıfından itibaren verilmesi gerektiğini söyledi. Özkan, şunları söyledi:

“Ulusal Çocuk İttifakı kurulması gerekiyor. Bu ittifakın güçlü bir yönetim ve ciddi yapılanma ile hareket etmesi lazım. Farkındalığı sağlamak ile beraber, her çocuğun sonuna kadar dava sürecinin takibinin yapılacağı, rehabilitasyon sürecinin olacağı ve istismara uğrayan çocuk, anne ya da baba adayı olduğunda eğitime alınması lazım. Çünkü istismara uğrayan çocuklar büyüdüklerinde istirmarcı olabiliyorlar. Bu durumda devlet organlarının kullanılması zorunluluğu ve devletin desteği de çok önemli. Çocukların siyaset üstü tutulmasının ve değişimin en küçük birimlerden başlaması gerekiyor. Halka yakın ve halkı dinleyen insanlarla bütünleşerek yol alabiliriz."

Bahri KARATAŞ / İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Saadet Öğretmen panellerde eğitiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Nisan 2017 tarihinde saat 13 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Saadet Öğretmen panellerde eğitiyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı