SAKARYA HABERLERİ

‘S’ Plakada Yüzleri Güldüren Hamleler

IHA
11.09.2015 - 16:40Son Güncelleme :

SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ULAŞIM DAİRESİ BAŞKANI FATİH PİSTİL SERVİS TAŞIMACILIĞI İLE İLGİLİ BİLGİLER VERDİ.

IHA

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil, servis taşımacılığı esnafını aynı çatı altında buluşturacak ‘S’ Plaka Uygulaması ile ilgili son gelişmeleri paylaştı. Uygulamada esnafın yararına olacak 2 yeni adım daha atılacağını aktaran Pistil, “’S’ plakadan daha fazla hemşerimiz yararlansın diye başvuru süresini 31 Aralık Perşembe’ye kadar uzatıyoruz. Ayrıca önümüzdeki yıl Nisan ayına kadar da ödemelere vade imkânı getiriyoruz. Herşey esnafımızın iyiliği için” diye konuştu.
Pistil, “Servis taşımacılığı sektöründe çalışan esnafımızın bir süredir merakla beklediği ‘S’ plaka uygulaması oldukça önemli bir adım. Diğer şehirler özelinde Sakarya bu işi oldukça sistematik bir şekilde sonlandırıyor. Biz daha ilk gün uygulamadan esnafın aleyhine bir sonuç çıkmayacağını ilan etmiştik. Süreç boyunca adımlarımızı buna göre attık. Paydaşlarımız ve esnaf arkadaşlarımızla da süreci daima birlikte yönlendirdik” diye konuştu. Fatih Pistil şunları söyledi; “Hatırlanacağı üzere 3 Ağustos itibari ile başlayan ‘S’ plaka başvurularına bugüne kadar bin 100 hemşerimiz kayıt yaptırdı. Bu oldukça ciddi bir rakam. Biz daha fazla esnafımızın uygulamadan yararlanması adına bu süreyi 31 Aralık’a kadar uzatma kararı aldık. Ayrıca 7 bin 500 ve 10 bin TL olmak üzere iki ayrı başvuru ücreti söz konusu. Esnafımız bu ücretleri de daha rahat ödeyebilsinler diye vade imkanı getiriyoruz. Önümüzdeki yıl Nisan ayına kadar alınacak vade seçenekleri ile ödemeler gerçekleştirilebilecek.’S’ plaka hizmet standartlarının arttırılması anlamına geliyor. Uygulama vesilesiyle hem esnafımızın hem de vatandaşlarımızın kazanmasını arzuluyoruz. Emniyet, konfor ve denetimlerin daha da artmasıyla şehrimiz adına önemli bir uygulamayı daha hayata geçirmiş olacağız. Bilindiği üzere toplu taşımada da etkinlik ve verimliliği arttırmaya dönük adımlarımız var. Sakarya’da ulaşımın standartlarını yükseltmeye devam ediyoruz. Paylaştığımız bu iki yeni adımın uygulamadan yararlanabilecek esnafımıza hayırlı olmasını temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.
Öte yandan atılacak son adımlar esnafın da yüzünü güldürdü. Başvuru süresinin uzatılmasının önemine dikkat çeken sektör esnaflarından Şahin Aladağ, “Bu iki adımı oldukça önemli buluyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu’na teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki süreçlerde sektör esnafımız çok daha iyi şartlara kavuşacaktır” şeklinde konuştu. Esnaflardan Cem Barut, şunları söyledi; “Bu girişimleri esnaf arkadaşlarımız adına oldukça olumlu buluyoruz. Vade imkanıyla ödemelerde yaşanabilecek olası sorunları da bertaraf etmiş olacağız. Böylece herhangi bir maddi darboğaza girmeden plakalarımıza kavuşacağız. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden ‘S’ Plakada Yüzleri Güldüren Hamleler hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Eylül 2015 tarihinde saat 16 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ‘S’ Plakada Yüzleri Güldüren Hamleler haberi güncellenecektir.

SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:20
 • Guneş
  08:08
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  15:25
 • Akşam
  17:39
 • Yatsı
  19:16
Sayfa Başı