S&P Yunanistan'ı negatif izlemeye aldı

Hürriyet Haber
29.01.2015 - 12:11 | Son Güncelleme:

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard &Poor's (S&P) Yunanistan'ın kredi notunu negatif izlemeye aldığını açıkladı. S&P geçen eylül ayında Yunanistan'ın kredi notunu bir basamak yükseltmişti.

S&P, Yunanistan'ın uzun ve kısa vadeli ülke kredini notlarını (B/B) negatif izlemeye aldığını açıkladı. S&P'den yapılan açıklamada, "Yunanistan'da yeni seçilen hükümetin savunduğu bazı ekonomik ve bütçesel politikaların daha önce Yunanistan'ın kreditörleri ve bir önceki hükümet ile varılan anlaşmayla uyumlu olmadığını düşünüyoruz" değerlendirmesine yer verildi. Açıklamada, "Eğer yeni hükümet gelecekte finansal desteğin sağlanabilmesi için kreditörlerle anlaşma sağlamakta başarısız olursa bu durum Yunanistan'ın finansman pozisyonu zayıflatacak ve kredibilitesini azaltacaktır" denildi.

S&P Yunanistanı negatif izlemeye aldı KREDİ KNOTU BİR BASAMAK YÜKSELDİ

UYARIDA BULUNDU

S&P açıklamasında, Yunanistan'ın AB, Avrupa Merkez Bankası, Uluslararası Para Fonu ile yapacağı müzakerelerin sekteye uğraması halinde Yunanistan'ın borçlarını ödemesinin güçleşeceği, bu durumda S&P'nin Yunanistan'ın kredi notunu düşürebileceği uyarısında bulunuldu.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı