Ege Haberleri

EGE

  Rüzgarlı heyecan başladı

  İlker KABADAYI/ ÇEŞME,(İzmir),(DHA)
  28 Ağustos 2014 - 01:11Son Güncelleme : 27 Ağustos 2014 - 17:04

  İZMİR’in Çeşme İlçesi, Alaçatı Mahallesi’nde bu yıl 8’incisi düzenlenen The Professional Windsurfers Association (PWA) World Cup’un Türkiye ayağı Pegasus Airlines Alaçatı PWA Dünya Kupası adıyla başladı. İlk gün, kadınlar ve erkekler kategorilerinde birer eleme yarışı düzenlendi.

  Efsanevi wind surfçuleri ağırlayan Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası, kayıt işlemlerinin ardından start aldı. İlk gününde 35 ülkeden 59 erkek, 22 kadın sporcunun mücadele ettiği şampiyonanın erkekler ve kadınlar kategorilerinde birer eleme yarışı gerçekleştirildi. En yüksek katılım 25 sporcu ile Türkiye’den gelirken, Türkiye’yi 10 sörfçü ile Fransa izledi. Alaçatı’da yetişen 14 yaşındaki San Baylav, Dünya Kupası’na katılan en geç sporcu unvanı ile tarihe geçti.

  Rüzgarlı heyecan başladı

  Erkekler Genel Klasmanın ilk günü Hollandalı Ben Van Der Steen önde geçerken, bayanlarda ise ilk sırada Aruba Adaları’ndan Sarah Quita Offringa yer aldı. Çeşme Belediyesi evsahipliğinde ve Pegasus Hava Yolları ana sponsorluğunda gerçekleştirilen Alaçatılılar’ın yoğun ilgi gösterdiği yarışlara yarın devam edilecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı