Ege Haberleri

EGE

  Rüzgarın çocukları Datça'da buluşuyor

  Mehmet ÇİL/DATÇA,(DHA)
  10 Temmuz 2012 - 09:33Son Güncelleme : 10 Temmuz 2012 - 09:32

  Türkiye Yelken Federasyonu tarafından geçen yıl ilk kez uygulamaya konulan ve ana sponsorluğunu Pegasus Havayolları'nın üstlendiği Pegasus Windsurf Ligi'nin ilk ayak yarışları Muğla'nın Datça İlçesi'nde yapılacak.

  Alaçatı'daki kıyı düzenleme çalışmalarının sezona yetişmemesi nedeniyle, şampiyonanın ilk ayak yarışları 13-15 Temmuz tarihleri arasında Datça'da gerçekleştirilecek.
  Datça Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan olan yarışlara, başta Çağla Kubat ve Leyla Aylin Erdil olmak üzere Türkiye'nin her köşesinden pek çoğu milli sörfçüler katılacak. Şu ana kadar erkeklerde 77, kadınlarda ise 19 sporcunun yarışlara katılmak için kayıt yaptırdığı belirtilirken, bu sayının daha da artması bekleniyor.

  Yarışlar Erkekler, Kadınlar, Genç Erkekler, Genç Kadınlar, Masterlar, ve en çok ilgi gören tür olan Freestyle dallarında gerçekleşecek. Yarışlar, 2009 - 2012 ISAF Yelken Yarış Kuralları (RRS), Windsurf Yarışma Kuralları, IFCA Sınıf Kuralları, TYF 2012 İlke Kararları, TYF 2012 Genel Yarış Talimatı ve yayınlanan ek yarış talimatları uyarınca yapılacak.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı