TOKAT HABERLERİ

Rüzgardan Para Kazanıyor

IHA
01.09.2015 - 12:30Son Güncelleme :

Tokatlı İşadamı Ahmet Duran Yalçın, rüzgar gülü ile işletmesinin rekabet gücünü arttırarak, ürettiği elektriğin fazlasını şebekeye satarak ekstra gelir kazandırıyor.

IHA

Tokatlı iş adamı Ahmet Duran Yalçın, rüzgar gülü ile işletmesinin rekabet gücünü arttırarak, ürettiği elektriğin fazlasını şebekeye satarak ekstra gelir kazandırıyor.
Üretim maliyetlerindeki en büyük kalemin elektrik olması nedeni ile iş adamı Ahmet Duran Yalçın proje yaparak işletmesinin bahçesine rüzgar tribünü taktırdı. Geçici kabulün sağlanması ve işletmesine çift taraflı sayaç sisteminin kurulmasıyla birlikte üretim maliyetleri azalan Yalçın, işletmesinin rekabet gücünü arttırdığı gibi fazla ürettiği elektriği şebeke satarak işletmesine ekstra gelir kazandırmaya başladı. İş adamı Ahmet Duran Yalçın, rekabet gücünü arttırıp piyasada yeni bir sektör oluşturmak adına bu projeyi hazırladıklarını ifade ederek, “Bu projemiz Türkiye´de örnek bir proje. Çünkü bu tür lisanssız enerji sistemleri daha henüz Türkiye’de yaygınlaşmış değil. Bunun Türkiye’de ilk olması, Tokat’ta olması özellikle de Yalçın Isı ailesinde olması bizim için gurur verici bir olay” dedi.
Yenilenebilir enerjinin çevreci bir enerji olduğunu ifade eden Yalçın, “Yapmış olduğumuz çalışma doğaya kesinlikle hiç zarar vermeden, eko dengeyi bozmadan, tamamen yenilenebilir bir enerji kaynağı oluşturarak üretim yapan bir enerji santrali olduğumuz için çevreye en ufak bir zararımız yok. Çünkü burada ürettiğimiz enerjiyle en azından yüzde 20-30 maliyetimiz daha uygun olacak ve rekabet gücümüz artmış olacak. Maddi anlamda katkısı bizim üretimimize yüzde 40 civarında bir kazanç sağlayacak” diye konuştu.
190 bin dolara mal olan sistemin yüzde 18’i yapılan proje aracılığıyla Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’ndan hibe edildiği kaydedildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tokat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tokat ilinden Rüzgardan Para Kazanıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Eylül 2015 tarihinde saat 12 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Rüzgardan Para Kazanıyor haberi güncellenecektir.

TOKAT NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:53
 • Guneş
  07:40
 • Öğle
  12:39
 • İkindi
  15:01
 • Akşam
  17:16
 • Yatsı
  18:51

TOKAT NÖBETÇİ ECZANELER

Sorunapp.com'un katkılarıyla
 • Demet Erkan Ecz. Eczanesi

  Tokat
 • Yasin Eczanesi

  Tokat
Sayfa Başı