Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rüzgar Sörfü Türkiye 4. Ayak Yarışı Erikli'de

Rüzgar Sörfü Türkiye 4. Ayak Yarışı, 19-21 Ağustos'ta Erikli'de yapılacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye Yelken Federasyonu'nun, Keşan Belediyesi'nin talebi üzerine Rüzgar Sörfü Şampiyonası'nın 4. Ayak yarışmalarının Keşan'a bağlı Erikli Sahili'nde yapılması kararını aldığını bildirdi.

Yarışmalarla ilgili hazırlanan protokolü Türkiye Yelken Federasyonu'na gönderdiklerini ifade eden Özcan, Rüzgar Sörfü Şampiyonası 4. Ayak yarışlarının 19-21 Ağustos 2011 tarihlerinde Erikli'de yapılacak olmasından dolayı mutluluk duyacaklarını belirtti.

Belediye olarak Rüzgar sörfünün Erikli'de gelişmesi için ellerinden geleni yaptıklarını ifade eden Özcan, şöyle dedi:

“Yaklaşık 5 yıldan bu yana bu işin gelişmesi için uğraş veriyoruz. 2 yıl özel rüzgar sörfü turnuvası yaptık. Geçen yıl ise Rüzgar Sörfü Şampiyonası 4.Ayak yarışmalarını Erikli'de gerçekleştirdik. Başarılı bir organizasyonda oldu. Bu yıl da başarılı bir organizasyon gerçekleştireceğimize inanıyoruz. Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Sayın Nazlı İmre'ye ve Rüzgar Sörfü Komite Başkanı Aydemir Berhan'a aldıkları bu karardan dolayı teşekkürlerimizi iletiyoruz.”

TYF Edirne İl Temsilcisi Erdoğan Demir de, 5 ayakta gerçekleştirilecek Rüzgar Sörfü Türkiye Şampiyonası'nın 4. Ayak yarışlarının Erikli'de yapılacak olmasından dolayı büyük mutluluk duyduklarını kaydetti.

Türkiye Yelken Federasyonu Edirne İl Temsilciliği'nin 2011 faaliyet programınını onaylandığını da ifade eden Demir, “Bu yıl 17-18-19 Hazir tarihlerinde Enez Belediye Kupası, 1-3 Temmuz'da Erikli'de Kabotaj Bayramı Kupası, 28-29 Ekim'de Cumhuriyet Kupası, 9-10 Kasım'da Atatürk'ü Anma Kupası Optimist yarışları düzenleyeceğiz” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz