Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rüzgar Sörfü şöleni Ayvalık'ta

Türkiye Rüzgar Sörfü Şampiyonası, Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde başladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Türkiye Yelken Federasyonu ile Ayvalık Yelken İhtisas Kulübü'nün ortaklaşa düzenlediği organizasyona 7 takımdan 40 sporcunun katıldığı bildirildi.

RS: X ve Techno 293 kategorilerinde yapılan şampiyonada sporcular dereceye girebilmek için birbirleriyle kıyasıya mücadele etti.

Türkiye Yelken Federasyonu İzmir İl Temsilcisi Turan Yılmaz Koç, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Yarışlar Pazar gününe kadar sürecek. En az ceza puanı alan sporcular dereceye girecek” dedi.

Yelken sporlarında Ayvalık'ın iki yıldır Türkiye şampiyonu sporcular çıkardığını vurgulayan Koç, “Ayvalık, rüzgarı, denizi sebebiyle yelken sporlarına çok uygun yerlerden biri. Dalga boyu düşük, ama rüzgar hızı çok yüksek. Çünkü sörfte rüzgar çok önemlidir. Ayvalık'ın ileride bir Alaçatı gibi olmaması için hiçbir sebep yok” diye konuştu.
Ayvalık Yelken İhtisas Kulübü Başkanı Hakan Kaldırımcı da Türkiye Yelken Federasyonu'nun 2011 faaliyet programında yer alan Türkiye Rüzgar Sörfü Şampiyonası'nın ilk kez Ayvalık'ta yapıldığına dikkati çekerek, Ayvalık'ta yelken sporlarını geliştirebilmek için verdikleri mücadelenin sonuçlarını yavaş yavaş almaya başladıklarını kaydetti.
Türkiye Rüzgar Sörfü Şampiyonası, 8 Mayıs Pazar günü yapılacak final müsabakalarıyla sona erecek. Yarışlar sonunda dereceye girenlerin ödülleri Ayvalık Yelken İhtisas Kulübü'nde gerçekleşecek törenle verilecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz