« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rüzgar gibi geçti

Ali İsmet Ural
SON GÜNCELLEME
F.Bançe, içerde dışarda farketmeden kazanmayı artık biliyor. Aslında dünkü maçın geneline baktığımızda, sahanın en iyisi, topa 22 kişiden daha fazla hükmeden rüzgardı. Kolay değil böyle havalarda oynamak. Pas yerini bulmaz, zamanlama yapılamaz, top deli danalar gibi havada 2-3 kez yön değiştirerek gider. İşte böyle bir ortamda F.Bahçe, İzmir'den istediğini almayı başardı.

Maça iyi başlayan sarı lacivertliler ilk yarıda 3 attı, 5 kaçırdı. Haa, Göztepe kaçırmadı mı? 2 tane de İzmir ekibinin yüzde yüz pozisyonu vardı. Ve bir de Kabat'ın direkte patlayan şutu. Ama bütün bunları geçelim... Aslında işin gerçeği ne biliyor musunuz? Ceyhun-Hakan A.Ş. Bu ikili topa öyle bir ağırlığını koydu ki, ‘‘Kardeşim ben, Revivo, Rapaiç ya da Lazetiç dinlemem’’ dercesine bu takımın değişmez iki elemanı olacaklarını ispatladılar. Hakan ortanın sağını, Ceyhun da solunu öyle iyi organize ettiler ki, her etkili pozisyona damga vurdular. Attıkları gollerde de ustalıklarını gösterdiler. Sanıyorum bu şartlarda Mustafa Denizli'nin ilk 11 kurma çabası, sakatlar da iyileşince iyice zora girecek.

JOHNSON VE ALİ GÜNEŞ

Bu arada dünkü maçta Fenerbahçe'de sırıtan iki isim vardı. Johnson ve Ali Güneş.. Ali Güneş 1-0'da çok büyük bir hata yaptı. Son adam olmasına rağmen orta sahanın önünde topa basamayınca skor az daha 1-1'e geliyordu... Bu da maçı zora sokabilirdi. Johnson'un durumu daha da kötü. O bildiğimiz koşan, savaşan, çırpınan Johnson gitmiş, yerine ağır, ne yaptığını bilemeyen biri gelmiş. Bu da Denizli için ayrı bir sorun.

Sonuçta Göztepe 7 maçtır kayıptaydı, sahaya puan için çıktı. Ama gücü bu kadardı, çünkü karşısında 6 maçtır içerde dışarda kazanan, geçen senenin şampiyonu Fenerbahçe vardı. Ve bu Fenerbahçe, İzmir'den rüzgar gibi geçti.

Bu arada Başkan Aziz Yıldırım, Fatih Akyel'i alarak, ‘‘Yerli malı Avrupalı kullanmalı’’ sloganını başlattı. Devamında Okan ve Hakan Şükür neden olmasın?

Bunları da Beğenebilirsiniz