« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rüzgar gibi geçti

MotoGP’nin ilk antrenman turunda, İspanyol Checa 306.8 km ile İstanbul Park’ta en yüksek hıza ulaşan sürücü oldu. İstanbul Park Pisti, Formula 1, Dünya Binek Otomobilleri Şampiyonası ve Alman Binek Otomobilleri Şampiyonası’nın ardından, MotoGP ile yeni ve büyük bir heyecana ev sahipliği yapıyor. MotoGP’nin 16. ayağı antrenman ve sıralama turları ile dün başladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
MotoGP’nin dünkü antrenman turlarında Movistar Honda’dan İtalyan Marco Melandri en hızlı sürücü oldu. Melandri, 1:54.639’la ilk sırayı alırken, Gauloises Yamaha takımından dünya şampiyonu İtalyan Valentino Rossi ise 1:55.138’lik tur zamanıyla 2. oldu. En yüksek hıza İspanyol Carlos Checa ulaştı. Checa 306.8 kilometre hıza ulaşırken, Melandri 301.6, Olivier Jacque de 301.1 kilometre hız yaptı.

250 cc kategorisinde Aprilia Aspar’dan Arjantinli Sebatsian Porto 1:58.541’lik tur zamanıyla en hızlı sürücü, Alex De Angelis ise 265.2 km hıza çıkarak, en yüksek hıza ulaşan pilot oldu. 125 cc kategorisinde Red Bull KTM’den Finlandiyalı Mika Kallio 2:04.740’la 1. sırayı alırken, Ajo Honda’dan Japon Tomoyoshi Koyama 226.6 km ile en yüksek hıza çıktı. İstanbul Park’ta ilk kez piste çıkan aralarında dünya şampiyonu Valentino Rossi’nin de bulunduğu birçok sürücü zaman zaman zor anlar yaşadı. Alex Barros , İtalyan Max Biaggi, ABD’li Colin Edwards, İspanyol Sete Gibernau, Toni Elias, Ruben Xaus ve Japon Shinichi Itoh pistten çıkıp, daha sonra antrenman turlarına devam eden sürücüler oldu.

Motorlar F1’le yarışıyor

* MotoGP’de, 4 zamanlı 900 cc motor kapasitesine sahip motosikletler, 200 beygir güçleri ile saatte 340 kilometre hıza çıkabiliyor.

* Formula 1 araçlarının ulaştığı en yüksek hız 375 kilometre ve bu hız ancak İtalya’nın Monza pistinde yapılabiliyor.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.