Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Rüzgar çatıyı uçurdu, 5 araç hasar gördü

  İsmail AKKAYA- Özlem DOĞAN/ KONYA, (DHA)
  28 Temmuz 2007 - 17:05Son Güncelleme : 28 Temmuz 2007 - 17:05

  KONYA'da yoğun toz bulutuyla birlikte başlayan rüzgar, Eski Sanayi Bölgesi'nde bir işyerinin çatısını uçururken, 5 araç hasar gördü. Şehir içinde de bir çok işyerinin tabelası uçtu, evlerin balkonlarındaki saksılar yollarda düştü.

  Bugün saat 15.15'te başlayan ve 20 dakika süren şiddetli rüzgar yoğun toz bulutuyla birlikte geldi. Bir anda tozun içinde kalanlar ne yapacağını şaşırdı. Şiddetli rüzgar nedeniyle birçok işyerinin tabelası uçtu, evlerin balkonlarındaki saksılar düştü. Selçuklu İlçesi Eski Sanayi Bölgesi'nde 36'ncı Sokak'ta bulunan Hasan İnfal'a ait 2 katlı yedek parça dükkanının yaklaşık 230 metrekarelik saçtan yapılmış çatısı uçtu. Uçan çatı, yolun karşısındaki işyerinin çatısına çarptı. Çatının bir ucu, yerde dururken diğer ucu, çarptığı işyerinin çatısında kaldı. Bu sırada, yolda bulunan park halindeki 2 otomobil, 2 kamyon ve 1 kamyonet hasar gördü. Çatı düştüğü sırada, araçların yanında 6 kişi bulunduğu ve bunların kaçmayı başardığı belirtildi. Görgü tanıkları olayı, “Bir anda toz bulutuyla birlikte şiddetli rüzgar çıktı. Çatı yerinden çıkıp, havalandı ve karşı binaya çarptı. O sırada çatının altındakiler de kaçtı” dedi. 42 AAH 43 palakalı aracı zarar gören İsa Şeker, “Ankara’ya gidecektim. Yola çıkmadan bakım yaptırmak istedim. Aracım park halindeydi. Bir anda çatı üzerine düştü” dedi. Uçan çatı vinç yardımıyla kaldırıldı. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

  Konya Meteoroloji Müdürlüğü, rüzgarın hafif ve orta şiddette esmeye devam edeceğini ve akşam saatlerinde yağış beklendiğini açıkladı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı