Rüzgârın kızı Almanya’da birinci oldu

CİHAN
29.07.2015 - 00:00 | Son Güncelleme:

Almanya’nın Sylt bölgesinde, 21-26 Temmuz arasında düzenlenen 2015 IFCA Dünya Sörf Şampiyonası'nda, Bodrumsporlu Lena Aylin Erdil birinci oldu.

17 ülkeden 90 sporcunun mücadele ettiği yarışlarda 26 yaşındaki Erdil, dünyanın en hızlı sporcularından biri olduğunu bir kez daha gösterdi.

Dünyanın önde gelen kadın sörfçüleri arasında yer alan Erdil’in son başarıları arasında, 2014 yılında PWA dünya kupasında ikincilik ve Türkiye şampiyonlukları bulunuyor.

Son katıldığı şampiyonadan da birincilikle ayrılan Erdil, “Almanya’nın Sylt Adası'nda sonlanan IFCA Slalom Dünya Şampiyonası'nda, bayanlar kategorisinde birinci oldum. Uzun senelerdir katıldığım bu organizasyonun bu şampiyonasında da sonunda birinci olmak çok keyifli oldu. Geçen sene bu organizasyon, Azore Adaları'nda yapılmıştı ve ikinci olarak bitirmiştim. Bu sene podyumun en üst basamağına çıkmak, benim için bir hayalin gerçek olması demek. ‘IFCA Women Champion’ ünvanını kazandığım için çok mutluyum ve gururla bu haberimi sizinle paylaşıyorum. Şampiyonanın yedi yarışından altısını kazanarak, dokuz ülkeden 10 bayan sporcunun katıldığı bu yarışmayı böyle açık ara kazanmam, kendime özgüvenimi daha da arttırdı. Bundan sonraki yarışmalarımda da bu başarılarımı aynı şekilde sürdürmek için elimden geleni yapacağım.” dedi.EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı