Ege Haberleri

EGE

  Rüyasında görünce itiraf etti

  Taylan YILDIRIM / İZMİR (DHA)
  04 Eylül 2012 - 00:00Son Güncelleme : 03 Eylül 2012 - 17:19

  İZMİR’de önceki gün 19.00 sıralarında, hurdacılık yapan babasıyla çalışan 16 yaşındaki B.Ö., Eski İzmir Karakolu’na giderek, geçen perşembe yengesi Hatice Çetin’i öldürdüklerini söyledi.

   


  Yangesini sürekli rüyasında gördüğünü ve vicdan azabı yaşadığını söyleyen B.Ö., yengesini öldürdükten sonra İzmir Çeşme Otoyolu Zeytinler yol ayrımına 2 kilometre kaldığını gösteren tabelanın altına gömdüklerini ileri sürdü. B.Ö.’nün anlattıkları üzerine polis ve jandarma ekipleri, otoyol üzerindeki arama sırasında 20 yaşındaki Hatice Çetin’in yarı beline kadar toprağa gömülü cesedini buldu. Çetin’in cesedi, otopsi için Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Olayla ilgili soruşturma başlatan jandarma ise B.Ö.’nün verdiği bilgiler doğrultusunda da, dayısı 26 yaşındaki O.Ç. ile suç ortağı arkadaşı B.A.F.’yi yakaladı.

  Çocuğundan şüphelenmiş
  Gözaltına alınan zanlıların verdiği ifadelerde korkunç planı ve cinayeti de ortaya çıkardı. Aşçılık yapan O.Ç.’nin, iki yıl önce gece kulübünde çalıştığı sırada tanıştığı Hatice Çetin’e aşık olup evlendikleri, geçen yıl da bir çocuklarının dünyaya geldiği öğrenildi. Bir süre önce eşinin kendisini aldattığından şüphelenen O.Ç., çocuğunun da babası olmayabileceğini düşünmeye başladı. Eşinin aldatma suçlamalarını kabul etmemesine rağmen O.Ç., yeğeni B.Ö. ve arkadaşı B.A.F. ile birlikte yaptığı planı uyguladı. Geçen perşembe havanın kararmasının ardından O.Ç., eşini gezdirme bahanesiyle dışarı çıkardı. O.Ç., daha sonra otomobile suç ortaklarını da aldıktan sonra yola çıktı. İzmir Çeşme Otoyolu’na çıktıktan sonra B.Ö., arka koltukta yanında oturan yengesi Hatice Çetin’i telefon şarj kablosuyla boğmaya çalıştı. Hareketsiz kalan kadını otoyol kenarında yola atan zanlılar, hızla uzaklaştı. Bir süre sonra Hatice Çetin’in ölmemiş olabileceğinden ve kendilerini ihbar etmesinden korkan zanlılar, Alaçatı yol ayrımından dönerek bu kez de bıçakladıktan sonra toprağa gömerek uzaklaştı.

  Rüyalarına girdi
  B.Ö.’nün yengesi Hatice Çetin’i sürekli rüyasında görüp vicdan azabı çekmesinin ardından olayı babasına anlattığı, daha sonra da ailesinden kimseye haber vermeden karakola gidip cinayeti itiraf ederek teslim olduğu saptandı. Gözaltındaki zanlıların sorgularının devam ettiği, O.Ç. ile B.A.F.’nin uçmaları kabul etmedikleri, olayı B.Ö.’nün işlediğini ileri sürdükleri öğrenildi. Jandarmanın soruşturmasının devam ettiği, zanlıların da işlemlerin ardından adliyeye sevkedilecekleri bildirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı