"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Rüyamda sürekli onu görüyorum

Böyle duyguları genelde paylaşabilen birisi değilim, ama artık birine açılıp akıl almam gerekli.

Yıllardır sevdiğim bir kız var, kendisine sürekli yaklaşmaya çalışıyorum ama çabalarım sonuçsuz kalıyor. Eskiden arkadaşça çok samimi olan aramız artık yerini soğuk rüzgarlara bıraktı. Onun bir erkek arkadaşı var, ama ben hâlâ onu unutamadım vazgeçemedim. ıleriye dönük çok ciddi şeyler düşünüyorum. Son birkaç gündür de rüyalarımda hep kendimi onun evinde görüyorum. Ailecek oradayız. Fotoğrafına bakıyor, evinden fotoğraflarını çalıyorum. RUMUZ: Ateşli Balon

Yorum
Öncelikle, rüyanızda sevdiğiniz kızın evine ailecek yaptığınız ziyaret, gerçek yaşamınızda bu kişiyle kurmayı düşündüğünüz ciddi ilişkiyle bağlantılı; bu kişinin evinden aldığınız fotoğraflar ise yaşadığınız platonik aşkın sembolü olarak ortaya çıkmış olabilir diye düşünüyorum.
Günlük yaşamınızda kafanızı fazlaca meşgul edip, bilinçaltınıza yer eden eski arkadaşınız, bu durumun paralelinde rüyanıza yansımış. Burada size sormak istediğim bir şey var, birlikte zaman geçirdiğiniz süreç içerisinde hislerinizi niçin onunla paylaşmadınız? Sorunuza alacağınız olumlu ya da olumsuz cevap, hayatınıza bilinçaltınızı özgürleştirmiş halde devam etmenize yardım edebilirdi.
Zira, olumlu cevap mutlu son, olumsuz cevap ise, olayın netlik kazanması ile bir sayfanın kapanması ve yeni maceralara yöneliş ivmesinde artış anlamına gelebilirdi. Yanılıyor muyum? Ne dersiniz? şu an, bahsettiğiniz arkadaşınızın bir erkek arkadaşı olması, bu soruyu sormanızı güçleştirebilir, ama ilişkilerinin bitmesi durumunda, bu sefer daha atak olmanızda fayda var, diye düşünüyorum Niobe’ce.
Bir de, dünya gezegeni üzerinde 6 milyar daha insan yaşadığını hatırlatmak istiyorum. Bize zarar veren duygusal bağlar söz konusu olduğunda, birisinin bu rakamı hepimize hatırlatması gerekiyor sanırım.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI