« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rüyam gerçekleşti

Beşiktaş Teknik Direktörü, "Brezilya futbolunun önemli isimlerinden Ricardinho’nun takıma kazandırılması benim için mucizeydi. Çok iyi bir ekip oluşturduk" diyerek Başkan Yıldırım Demirören’e teşekkür etti.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ Teknik Direktörü Jean Tigana, mutluluktan uçuyor. Fransız hoca önceki gün bir araya geldiği Başkan Yıldırım Demirören’e Brezilyalı futbolcu Ricardinho’nun da kadroya katılmasının ardından transfer çalışmalarından dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi. Fransız çalıştırıcı, "Dilek tutsam böyle bir ekip oluşturamazdım. Hem maddi hem de manevi olarak istediğim oyuncuları kadroya kazandırdınız. Brezilya futbolunun önemli isimlerinden Ricardinho’nun gelmesi benim için mucizeydi. Bunu gerçekleştirdiniz. Size ve yönetime teşekkür ederim" dedi.

Tribünler inleyecek

Tigana,
yarın İstanbul’a gelecek olan Ricardinho’yu İzmir’de oynanacak olan Denizlispor maçı kadrosuna alacağını vurgulayarak şöyle konuştu: "Ricardinho yorgun gelecek. Denizlispor maçında onu ilk onbirde oynatmayı çok isterdim. Fakat ikinci yarıda oyuna sokabilirim. Ricardinho’yu BJK İnönü Stadı’nda yapacağımız Konyaspor maçında sahaya süreceğim. Dünyada 3-4 teknik oyuncudan biri olarak gösterdiği Ricardinho’nun, Türkiye’de başarılı olacağına inandığını ifade eden Tigana, "Ricardinho inanılmaz teknik bir oyuncu. Sol ayağı ve zekası mükemmel. Delgado, Nobre, Kleberson, İbrahim Akın, Burak Yılmaz, Gökhan Güleç ile süper bir uyum yakaladığında rakiplere gol yağdırırlar. Çünkü Ricardinho’nun oyun anlayışı üst düzeyde" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz