« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rüyalarını gerçekleştirmek istiyorlar

Türkiye'yi Londra Olimpiyatları'nda, judoda temsil edecek olan Sezer Huysuz ve Gülşah Kocatürk kamp çalışmalarını tamamladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Olimpiyatlarda 73 kiloda tatamiye çıkacak olan Sezer Huysuz, çalışmalarına bu yıl ilk defa Uluslararası Judo Federasyonu tarafından Antalya'da 14-25 Mayıs'ta yapılan olimpiyat kampıyla başladığını belirterek, “Buraya 22 ülke katıldı. Ardından Belarus'ta yapılan olimpiyat kampına katıldım. Buraya ise 33 ülkenin olimpik sporcuları katıldı” dedi.

Son olarak yine uluslararası Judo Federasyonu tarafından düzenlenen ve İspanya'nın Barcelona kentinde düzenlenen olimpiyat kampına katıldığına işaret eden Huysuz, bu kampa da 52 ülkenin katıldığını söyledi.
Kamplara dünyanın değişik ülkelerinden olimpik sporcular katıldığına dikkati çeken milli sporcu, “Çok iyi bir çalışma yaptım. Burada muhtemel rakiplerimi daha yakından görme imkanını buldum. Fizik olarak çok iyiyim, herhangi bir sakatlığım yok. Benim gibi herkes oraya hazırlıklı gidiyor. Tüm sporcuların 4 yıldan bu yana olimpiyatlar hayalini süslüyor. Tek dileğim ülkeme bir madalya kazandırmak” diye konuştu.
Huysuz, beyin olarak kendisini sürekli olimpiyatlara motive ettiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

“Olimpiyatlar rüyalarımı süslüyor. Kendime özel tekniklerim var. Olimpiyatlarda bu tekniklerimi rakiplerime uygulamaya çalışacağım. Ama orada gerçekten işimiz zor. Çünkü tüm sporcular bir birini çok yakından tanıyor, hangi teknikleri ne zaman yapacağını çok iyi biliyor. Başarılı olacağıma inanıyorum.”

“Tüm rakiplerime üstünlük sağladım”

Türkiye'yi olimpiyatlarda artı 78 kiloda temsil edecek olan Gülşah Kocatürk de İspanya kampının beklentilerinin üzerinde gerçekleştiğini belirterek, “Kendimi olimpiyatlara hem kafa, hem de bedenen çok hazır hissediyorum. İspanya kampında muhtemel tüm rakiplerime üstünlük sağladım. Ancak, olimpiyatlarda çekilecek kura ve o günkü sağlık durumu çok önemli” dedi. Kendisini en çok Japonya ve Çin gibi ülkelerin sporcularının zorlayacağını vurgulayan Kocatürk, en büyük rakiplerimden birisi olan ve olimpiyatlara 2'inci sırada giden Çinli rakibi ile yaptığı iki karşılaşmayı da kazandığını söyledi.

Kocatürk, “Umarım olimpiyatlarda da yenme başarısını gösteririm. Rakiplerimi tanıyorum ve hepsine karşı ayrı ayrı teknikler uygulayacağım. 4 yıldan bu yana değişik uluslararası turnuva ve şampiyonalarda olimpiyatlara hazırlanıyorum. Tek dileğim yaptığım çalışmalarımın karşılığını madalya ile taçlandırmak” ifadesini kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler