Ege Haberleri

EGE

  "Rüyadan uyansınlar İzmir'i zor alırlar"

  Banu ŞEN / HÜRRİYET
  07.08.2012 - 15:17 | Son Güncelleme: 07.08.2012 - 15:38

  AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ’ın Hürriyet Ege’ye yaptığı açıklamalar CHP’den tepki çekti.


  “Bir eşik vardı, onu aştık. CHP düşüşte. Başabaş bir mücadele, 30 ilçede büyük çekişme olacak. En azından ilçelerin yarısını kazanacağız kanaatindeyim. O 15 ilçenin isimlerini söyleyememem. Diğerlerine ayıp olur” diyen Dağ, garanti gözüyle baktıklarının ise Kemalpaşa ve Karabağlar olduğunu söylemişti.

  Milletvekilleri ne dedi?
  · Alaattin Yüksel: “O 15 ilçeyi ancak rüyalarında görürler. Geçen seçimde ilçe sayılarını değiştirmişlerdi, hiçbir işe yaramadı. Bu sefer de böyle bir şey yapabilirler. Ama ne yaparlarsa yapsınlar, İzmir’e giremeyecekler. İzmir’e yaptıkları bu zulümden sonra artık İzmir’le bağları tamamen kesildi. Dokusu tutmuyor, uymuyor. İzmir efe kenttir, direnen bir kenttir. Barış içinde yaşanan, özgürlüğün, hoşgörünün kentidir. AKP sürekli tüm Türkiye’yi gerdiği gibi İzmir’i de germeye çalışıyor. Ancak bu seçimde de başarılı olamayacaklar, İzmir’i alamayacaklar.”
  · Mustafa Moroğlu: “Seçim sandıkta kazanılır. Erkene de alsalar seçime daha uzun bir süre var. Bu kadar uzun bir süre kala seçmenin oyunu ipotek altına almayı doğru bulmuyorum. ‘Şu kadar ilçeyi kazanırız, bu kadarını alırız’ tarzında açıklamaları yanlış buluyorum. Belediye başkanlarımızın bazılarının eksikliklerinden dolayı İzmirliler zaman zaman şikayetçi de olsa, genelde vatandaş hizmetlerden memnun. İzmirliler AKP’ye oy verirken, özellikle son bir yılda İzmir’in yaşam değerlerine, Cumhuriyet’e yapılan müdahaleler ve dış politikada da izledikleri saldırgan tutuma onay vermeyeceklerdir diye düşünüyorum. İzmirli kendi yaşam biçimine müdahaleye karşı hassastır.”

  İl ve ilçe başkanları ne dedi?
  · İl Başkanı Ali Engin: “Geçmiş seçimlere baktığımızda, AKP’nin İzmir’de yapmak istediklerine baktığımızda, böyle bir sonuç olmayacağını düşünüyorum. Çek senetler patlamış, boşanmalar artmış durumda. Bir yandan İzmir’de AVM’ler yapmak istiyorlar. Vatandaş bunun farkında ve itirazını da gösteriyor. Bu tür açıklamalar yapmaları normal ala Hamza Dağ’ın söyledikleri kendisini bağlar.”
  · Karabağlar İlçe Başkanı Polat Manduz: “Yaklaşık beş aydır görevdeyim. 55 mahalle, 2 köyü gezdim. Her yeri gezdim ve gezerken kendime sordum, ‘AKP buraları alır mı’ diye. Bir tek çivilerini bile görmedim. 35 proje deseniz biri bile Karabağlar’la ilgili değil. Karabağlar, İzmir’in en büyük ilçesi. Projelerinden biri bile burada yok. AKP kendi hayal dünyasında yaşıyor. Oy aldıkları seçmen tarafından bile itiliyorlar. Bunlar Karabağlar’da yaşamıyor herhalde? Ne vermişler, ne istiyorlar? Buradaki tabanları bile eridi. Çünkü sürekli insanların dini duygularıyla oynadılar. Sürekli erzak dağıtarak yoksul insanların duygularıyla oynadılar. Ama artık vatandaşın bunlara karnı tok.”
  · Kemalpaşa İlçe Başkanı Mehmet Ayçil: “Hamza Dağ iğneyle kendini dürtsün, rüyadan uyansın. Kemalpaşa’yı almak o kadar kolay mı? Biz Kemalpaşa’yı çok zor aldık. Hiç de vermek niyetinde değiliz. Bu uğurda çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz. Kemalpaşa adına layık bir ilçe olarak, Cumhuriyet sevdalısı insanlarla CHP’yi yine iktidara getirecek.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı