"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Rüyada kürtaj

RUMUZ: SAFİRüyamda, Bodrum’daki arkadaşlarımla birlikteydim ve hamileydim.

Arkadaşlarım bana kürtaj olmam gerektiğini söylüyorlar ve o anda içeride uyuyan doktor arkadaşlarını uyandırıp, bana kürtaj yapmasını rica ediyorlar. O an kürtaj oluyorum. Aynı anda bu aralar sorun yaşadığım erkek arkadaşım geliyor ve kürtaj yaptırmadan niçin ona sormadığımı, bu çocuğu isteyebileceğini söylüyor.

YORUM: Rüyanız, almanız gereken önemli bir kararı, erkek arkadaşınızın size yardımı dokunacağını bilmenize rağmen, arkadaşlarınıza güvenip aceleye getirdiğinizi ve bu davranışınızla ilgili kafanızda hálá soru işaretleri olduğunu gösteriyor.

NOT: Yukarıdaki yorumu, bu rüyayı gördüğünüz döneme yakın zamanda, hamilelik kaygısı yaşamadığınızı düşünerek yazdım. Böyle bir durum varsa, rüyanızın nedeni gerçek hayattaki endişelerinizdir.

Kameraya çekiliyordum

RUMUZ: KÖTÜ RENK

Rüyamda, oturduğumuz mahallede eğlence düzenleniyor ve biz ailecek oradayız. Yakın bir aile dostumuzun oğlu, yeni askerden döndü. Hoşgeldin demek için yanına gidiyorum. Yanağımdan öperken uzun süre yanağımı kokluyor. Ben kendimi çekiyorum, "Hayırdır" diyorum. İlerleyen saatlerde sürekli elinde kamerayla insanları ve özellikle beni çekiyor.

Daha sonra gece 23.00 gibi babaannemle beraber yürüyerek oradan ayrılıyoruz. Yolda giderken siyahlar giymiş kısa boylu fakat yüzü görünmeyen, yaşlı gibi duran bir kadın sürekli bizi takip ediyor. Babaannem eline taş alıyor ve "Sen kımıldama" diyor. Kadına taş atmamıza rağmen sürekli yanımızda veya arkamızda beliriyor. Bir ara babaannem ona taş atarken benim yanımda beliriyor. Kadın çok çirkin ve çok koyu bir ten rengine sahipti. Dişleri de çok kötü ve iğrençti. Bana kıskıs gülmeye başladığı sırada uyandım. Korktum.


YORUM: Rüyanız, rüyanızda gördüğünüz erkek karakterle aranızdaki gizli çekimi ve bu çekimden duyduğunuz suçluluğu sembolize ediyor. Bu tür ilişkilere ailenizin yaklaşımının olumlu olmayacağını düşündüğünüz için, kendinizde bulunan bu yönü siz de hoş karşılamıyor ve rüyanızda hoşunuza gitmeyen siyahlar giymiş bir kadın figürü ile bu tarafınızdan kurtulmaya çalışıyor olabilirsiniz. Alternatif başka bir yorum da hayatınızda hoşunuza gitmeyen, size ya da yakın çevrenize zarar vereceğini düşündüğünüz kişi ve olaylardan kurtulma çabanız olabilir.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI