"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Rüyada ada görmek

RUMUZ: ADABir arkadaşım hakkında duyduğum endişeyi dile getirmek istiyorum.

Arkadaşım 35 yaşlarında bir erkek. Hemen hemen 10 senedir düzenli olarak benzer rüyalar gördüğünü söylüyor. Rüyası hep aynı mekanda; bir adada geçiyor. Karanlık, kasvetli, kurak, içinde bir canavarın şatosu olan bir ada. Arkadaşım sık sık bu canavarla mücadele ettiğini, hatta bir keresinde uçurumdan düştüğünü görmüş.

YORUM:

Arkadaşınız, sürekli olarak hayatında bulunan birisi nedeniyle, hayatının kısıtlandığını, toplumdan izole bir yaşam sürdürmek zorunda kaldığını hissediyor olmalı. Rüyasında canavar olarak sembolize ettiği bu kişi her kimse, arkadaşınızın yaşamında adeta bir tehdit unsuru oluşturmuş görünüyor. Arkadaşınıza bu kişinin kim olduğunu tespit etmesi konusunda yardımcı olmaya çalışmanız, onun da bu kişiyle kendi sıkıntıları üzerinde konuşmasına cesaret verecektir.

Evli erkeğe karşılık veriyorum

n RUMUZ: İTİRAF

Rüyamda aynı şirkette çalıştığım bir bey bana karşı ilgisi olduğunu itiraf ediyor. Ama ben gerçek hayatta evliyim. O ise bekar. Rüyamda da bu böyle. Ancak rüyamda ben de ona karşılık veriyorum ve arkadaşlarım da o beyin benden çok hoşlandığını söylüyorlar.

YORUM:

Rüyanız rastlantısal bir rüya. Rüyanızda gördüğünüz beyle aranızda ondan size doğru tek taraflı belki de karşılıklı bir elektrik olmalı. Gün içerisinde çalıştığınız firmada yaşadığınız etkileşimler rüyanıza yansımış. Ama madem evlisiniz, bu tür bir enerjiyi (ruhunuzu okşasa bile) görmezlikten gelerek, olayların önünü kesmek, kendinize olan saygınızı ve öz güveninizi artıracaktır. Aman dikkat!

RÜYA SEMBOLLERİ

SİYAHİ: Rüyasında siyahi insanlar gören kişi, farklı kişiler, olaylar ya da yaşamlarla karşılaşma ihtiyacı içinde olabilir.

PARMAK: Rüyada görülen el veya ayak parmakları bir soruna işaret eder veya bir problemin çözümü anlamına gelir. Geleneksel yorumunda kazanç, ticarette kár sağlamak şeklinde yorumlanır.

TANK: Rüyada görülen tank, rüyayı gören kişinin gerçek yaşamında kendini korumak amacıyla saldırgan tavırlar sergilediğinin göstergesidir. Şu günlerde rüyalarda görülen tanklar ise, içerisinde bulunduğumuz coğrafya ve son günlerde yaşanan savaşlar nedeniyle rastlantısal rüya figürleridir.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI