« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rüya şehir kabus oldu

İngiliz basını, Liverpool’un 2005’te Şampiyonlar Ligi kupasını kaldırdığı İstanbul’da Beşiktaş’a yenilerek, bu kez hayal kırıklığına uğradığını yazdı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ’ın, dünyanın en pahalı takımlarından Liverpool’u 2-1 yenerek Avrupa Şampiyonlar Ligi A Grubu’nun son sırasına göndermesi Avrupa medyasında büyük yankı yarattı. İngiliz basını, siyah beyazlıların haklı bir galibiyet aldığını belirtirken, Liverpool’un bu mağlubiyetle Devler Ligi’ne veda etmeye aday takımlar arasına girdiğini ifade etti.

İngiliz Daily Mail gazetesi, "Turkey Stew" (Hindi Yahnisi) başlığını attığı haberinde, Liverpool’un 2005 yılında İstanbul’da Şampiyonlar Ligi Şampiyonu olmasına gönderme yapıp, "Liverpool için sihirli bir kent olarak ortaya çıkan İstanbul, dün bir kabusa dönüştü. Bu maç menajer Benitez’in de kariyerinin en büyük utancı oldu" dedi.

The Guardian gazetesi, "Gevşek Liverpool dibe vurdu. Takım, kendi kapasitesi ile erken elenme ihtimalinin yarattığı kepazelik arasında kaldı" yorumunu yaptı. The Daily Telegraph gazetesi de Liverpool’dan "Silinen güç" diye söz etti. Gazetede yer alan yorumda, "Türk tarafı gerek defans, gerek orta saha ve gerekse hücumda daha iyi organize olmuştu" ifadesini kullandı.

İtalyan basını da maça geniş ayırdı. La Gazzetta dello Sport gazetesi, "Liverpool İstanbul’da Türk duvarına çarpıp haşat oldu" başlığını kullandığı haberinde İngiliz takımının ciddi bir krize girdiğini yazdı. Corriere dello Sport gazetesi de Beşiktaş’ın, Liverpool’un neredeyse bütün umutlarını bitirdiğini belirterek, "Türk takımı Liverpool’u derin bir krize sürükledi" değerlendirmesini yaptı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz