Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rüya gibi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Sanlı SARIALİOĞLU

Harika bir takım... Olağanüstü bir takım. Maçtan önceki sağanak halt etmiş. Kara Kartal'ım daha da müthiş, daha da bunaltıcı bir kabus gibi çökmüş ünlü Paris Saint Germain'in üstüne... Sağdan gidiyor, soldan gidiyor, ortadan deliyor. Dağıtıyor, darmadağın ediyor. Durdur durdurabilirsen.

Öyle bir fırtına ki, anlatılır gibi değil. Bir rüya takım çıkmış İnönü'nün o güzelim çimlerine şiir yazıyor, destan yazıyor, futbol dersi veriyor. Tarihe damgasını vuruyor. Paris Saint Germain'in kafasına vura vura futbolun tüm inceliklerini, tüm güzelliklerini öğretiyor.

Bu bir futbol resitali... Bu bir futbol şaheseri... Kabına sığmayan Beşiktaş'ımın rakibini eze eze pes ettirişi. Sonuca aldırış etmeyin, atılan goller, girilen sayısız pozisyonlar, kaçan tarihi bir fark. Tüyleri diken diken eden bir tablo.

Bir topa uzanan beş ayak, beş kafa. 11 adam böylesine muhteşem oynar mı? Demek ki oynarmış... Ve demek ki Beşiktaş'ım istediği zaman en ünlü takıma bile dünyayı zindan edermiş. Mest oldum, keyiften dört köşe oldum. Tanrım bu ne büyük mutluluk.

Teşekkürler Beşiktaş.


Bunları da Beğenebilirsiniz