« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rüya değil gerçek

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Ispartaspor fırtınası şimdi ligin zirvesinde esiyor.

Taraftarlar, Bucaspor'u 1-0 yenerek liderlik koltuğunu ele geçiren pembe yeşilli ekibin hocası Söyleyici'ye ‘‘İmparator’’ diyerek ayakta alkışladılar

Türkiye İkinci Ligi'nde Ispartaspor mucizesi konuşuluyor. Pazar günü sahasında konuk ettiği Bucaspor'u 1-0 yenerek puanını 13'e çıkaran grubunda zirveye bayrak diken pembe yeşilli ekip, mütevazi kadrosuyla gerçekleştirdiği başarının keyfini yaşıyor. Ispartasporlu taraftarlar, maçtan sonra futbolcularrla birlikte tribüne çağırdıkları Teknik Direktör Tarık Söyleyici'yi ‘‘İmparator’’ tezahhüratları ile kucakladılar.

Ispartaspor, 33 yıllık tarihinde ilk kez İkinci Lig'de zirveye bayrak dikti. Ve bu başarının arkasındaki isim yine tarihi zaferlerin mimarı Tarık Söyleyici oldu. Göztepe, Karşıyaka, Altay ve İzmirspor gibi trilyonluk ekiplerin bulunduğu grupta toplam maliyeti 250 milyar lira olan takımını zirveye taşıyan Söyleyici, ‘‘Hiç kimse liderlik koltuğunda misafir olduğumuzu düşünmesin. Hedefimiz Play-Off’’ dedi. Söyleyici şöyle konuştu:

‘‘Yaş ortalaması 23 olan, genç ama yüreklerini ortaya koyarak mücadele eden futbolculara sahibiz. Hiç kimse Ispartaspor'un kadrosunun maliyetine aldanmasın. Bu sezon sonunda Ispartaspor'dan Birinci Lig'e genç ve yetenekli yıldızlar kayacak. Değeri yüz milyarlarla ifade edilen transferler yapmadık. Ama bizim futbolcularımızın sahip olduğu yürek ve cesaret para ile satın alınmıyor. Tempomuza dayanacak rakip göremiyorum.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.