Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rütbelerini sökecek

G.Saray Başkanı, önceki günkü sert çıkışının ardından yönetim içinde de harekete geçti. 8 yöneticinin desteğini arkasına alan Polat, yeni bir görev dağılımına gidecek. Helvacı ve ekibi ile yola devam edilmeyecek

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
ÇALKANTILI günler geçiren Galatasaray’da şimdi de psikolojik savaş başladı. Başkan Adnan Polat’ın yönetimi üstü kapalı tehdit ederek, “Olağanüstü kongreye gitmeliyiz, yoksa ben de imza toplayacağım” sözleri ile köşeye sıkıştırıp istifaya davet ettiği 2. Başkan Mehmet Helvacı inadından vazgeçeceğe benzemiyor. Ancak arkadaşları ile birlikte istifaya yanaşmayan Helvacı’yı kötü bir sürpriz bekliyor.

Başkan Adnan Polat’ın tüm ipleri kopardığı ve “Onurlu insanlar gibi istifalarını bekliyorum” dediği ikinci başkanını görevden alacağı artık Galatasaray Yönetimi içinde de konuşulmaya başlandı. Polat’ın yanında olarak başkana destek veren 8 yöneticinin, bundan sonra Helvacı ve ekibi ile yola devam edemeyecekleri fikrinde olduğu belirtildi.

Asil üyeler belirleyecek/images/100/0x0/55ea8f00f018fbb8f887db69

G.Saray Başkanı Adnan Polat ise, biraz daha bekledikten sonra bu gündem maddesini yönetim kuruluna getirmeye hazırlanıyor. Buna göre Helvacı’nın 2. başkanlık görevinden alınması sarı kırmızılı kulübün yönetim kurulu içinde asil üyelerin oylarına sunulacak. Yedek üyelerin ise bu kararda oyları geçerli olmayacak.

Çoğunluk kararı alınacak

Başkan Adnan Polat’ın bu operasyonu, “Olağanüstü kongreye gitmemiz lazım” diye açıklamada bulunan Mehmet Helvacı’yı by-pass ederek görevinden almak için yapacağı belirtiliyor. Çoğunluk kararının ardından Galatasaray Yönetimi de Polat’ın isteği doğrultusunda yeniden görev dağılımına gitmiş olacak.

Toplantılara gireceğiz

GALATASARAY’da başkan Adnan Polat’ın “Onurlu insanlar gibi istifa etmenizi bekliyorum” dediği Mehmet Helvacı, Doğan Yalçınkaya ve Vedat Eşkinat’ın hiç mi hiç böyle bir şey yapmaya niyeti yok. Helvacı ve ekibinin, yönetim kurulu toplantılarına gireceğini yakın çevrelerine açıkça söylediği ifade edildi.

Açılışta buluşacaklar

Ayrıca bu üçlünün, bugün başkan Adnan Polat’ın katılacağını açıkladığı, merhum başkan Özhan Canaydın’ın Beşiktaş’taki büstünün açılışına da geleceği belirtildi.

Yalman aynı şeyi Uygur’a yapmıştı

KONU hakkında görüşlerini aldığımız Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, bunun örneğinin Alp Yalman döneminde de yaşandığını hatırlattı. Aktar prosedürü anlatarak “Evet Polat, görev dağılımını tekrarlayabilir. Durum sebebiyle yeni görev dağılımı için asil üyeler oylarını kullanır. Başkanın oyu da bir oy sayılır ve kabul görmesi halinde karar onanır. Bu Alp Yalman zamanında, kongreye 3 ay kala Selçuk Uygur ikinci başkan iken olmuştu. Alp Bey’in aldığı kararla Uygur’un görevinde değişiklik yapılmıştı” dedi. Öte yandan Galatasaray Yönetim Kurulu üyeleri de yaşananların ardından Mehmet Helvacı ile yola devam etmek istemezken, “Keşke bunlar olmasaydı ama sonuçta G.Saray için gerçekten günahı ve sevabıyla çalışan bir yönetim var. Son kararı başkan verir” yorumunu yaptılar.

Bunları da Beğenebilirsiniz