« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rusya'dan geldi, tuş oldu

Ülkemizin en önemli spor branşlarından biri olan "ata sporu" saydığımız güreşte, bayan sporcularımız başarılar elde edemeyince çareyi devşirme sporcu yetiştirmekte bulduk ama sonuç beklediğimiz gibi olmadı.

Funda Ayaz /fayaz@hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Londra Olimpiyat Oyunlar'ında güreşte 63 kiloda ülkemizi temsil eden tek bayan devşirme sporcumuz Elif Jale Yeşilırmak rakibine 1.56 saniyede tuşla yenildi.

Asıl adı Yulia Guramievna Rekvava olan, 2011 yılında Türk vatandaşlığına geçtikten sonra federasyonun teklifi üzerine Elif Jale Yeşilırmak ismini alan milli sporcu, ay yıldızlı formayı ilk kez Dünya Güreş Şampiyonası'nda giymişti.

26 yaşındaki Rus asıllı milli güreşçi, Azerbaycan ve Slovakya gibi ülkelerden teklifler alsa da Londra Olimpiyatları'na Türkiye adına katılmayı tercih etmişti.

ELİF'TEN İLK TURDA VEDA - FOTO GALERİ

"İSMİMİ ÇOK BEĞENDİM"

Elif Jale Yeşilırmak, Türk vatandaşlığına geçtikten sonra kendisine verilen ismini çok beğendiğini ve güzel bir anlamı olduğu için sevindiğini söylemişti.

1.56 SANİYEDE TUŞ OLDU

Londra Olimpiyatları'nda mücadele eden  Türk kadın güreşçi Elif Jale Yeşilırmak, ilk turda Kübalı rakibi Katerina Lopez Vidiaux'a tuşla yenildi.

Excel Arena'da gerçekleştirilen kadınlar 63 kilo müsabakasında ilk  periyotta 1-0 öne geçen Jale Elif Yeşilırmak, bu üstünlüğünü koruyamadı. İlk  periyodun bitimine 4 saniye kala tuş olan Yeşilırmak, minderden yenik ayrıldı.

Final şansını kaybeden Elif Jale Yeşilırmak'ın bronz madalya mücadelesinin devam etmesi için Kübalı güreşçinin finale çıkması gerekiyor.

TÜRK VATANDAŞLIĞINA GEÇEN SPORCULAR

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler