Dünya Haberleri

DÜNYA

  Rusya'da yangın dehşeti

  AP
  16 Ocak 2006 - 14:05Son Güncelleme : 16 Ocak 2006 - 18:04

  Rusya'nın Vladivostok kentindeki 9 katlı bir işyerinde yangın dehşeti yaşandı. Yangın sırasında binada mahsur kalan çok sayıda kişi alevlerden ve dumandan kaçmak için panik içinde pencerelerden aşağı atladı. Faciada 9 kişi hayatını kaybetti. 5’i ağır 15 kişi de yaralandı.

  Yangında ölen 9 kişiden, 6'sının olay yerinde 3'ünün ise kaldırıldıkları hastanede yaşamını yitirdiği bildirildi.

  Yangın, Vladivostok kentindeki 9 katlı iş merkezinin altı ve yedinci katlar arasındaki merdiven boşluğunda çıktı. /images/100/0x0/55eb3fc1f018fbb8f8b4ef95

  Alevler hızla yayılırken, üst katlarda mahsur kalanlar çaresizce itfaiyenin gelmesini bekledi. İtfaiye ekiplerinin gelmesi de yangın felaketini bitiremedi, binanın yapısı yüzünden ilk gelen itfaiye araçlarının merdivenleri 7, 8 ve 9. kata ulaşamadı.

  Alevler ve duman içinde kalan birçok kişi pencerelerden beton zemine atladı. Zemine düşenlerin bir kısmı hayatını kaybetti.

  GÖRGÜ TANIĞI DEHŞETİ ANLATTI

  Olayın tanıklarından biri olan Ivan Petrov, NTV Televizyonu'na gördüğü dehşeti şöyle anlattı: "Pencerenin pervazına asılıp kendilerini binanın dışına sallandıran 3 tane kadın gördüm. Son ana kadar beklediler. İçlerinden biri bir süre sonra kendini boşluğa bıraktı"

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı