« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rusya'da Bruno Alves pazarlığı

Alves’in transferi için Petersburg’da bulunan Hasan Çetinkaya, son pürüzleri halletmek için çalışıyor. Sarı lacivertliler, 32 yaşındaki sağbek için Zenit’e 2 milyon Euro’nın yanında Milos Krasiç’i verecek.

Ahmet Ercanlar
SON GÜNCELLEME

FENERBAHÇE çok önemli bir transferi bitirmek üzere... Zenith’e 2010 yılında tam 22 milyon Euro karşılığında transfer olan Portekizli yıldız savunma oyuncusu Bruno Alves artık sarı lacivertlilere çok yakın. Rusya’nın St. Petersburg kentinde temazlarını sürdüren menajer Hasan Çetinkaya bu transfer için son pürüzleri hallediyor. Türkiye hakkındaki tüm bilgileri Raul Meireles’ten alan Portekizli yıldız da İstanbul’a gelmeye oldukça sıcak bakıyor.

KOCAMAN’IN DA LİSTESİNDEYDİ

PORTEKİZ Milli Takımı’nın da formasını giyen ve milli forma altında 8 golü olan Alves aslen Brezilya kökenli. Savunmanın ortasında oynayan 1.89 boyundaki savunma oyuncusunun transferi için sarı lacivertliler Rus kulübüne Krasiç’i takas olarak önerdi. Teklif kabul görürse Fenerbahçe bu transfer için 2 milyon Euro ve Krasiç’i verecek.
Aykut Kocaman’ın takıma kazandırmak istediği Bruno Alves, başarılı hocanın ayrılmasının ardından sarı lacivertli yönetimin isteğiyle yine de transfer ediliyor.

AVRUPA’NIN EN İYİLERİNDEN

ALVES, gücü ve hava toplarındaki üstünlüğüyle Avrupa’nın en iyi savunma oyuncularından biri olarak gösteriliyor. Porto ile büyük başarılar yakaladıktan sonra çok yüksek bir bonservis bedeli ise Zenith’e transfer olan Bruno Alves’in transferinin bugün ya da yarın tamamlanması bekleniyor.
Alves’in en önemli özelliklerinden bir tanesi stoperde olduğu kadar sağbek’te de başarıyla oynayabilmesi. 1.89 boyuna rağmen sağbekte de son derece başarılı. Sert ve agresif tarzı ile de bilinen 32 yaşındaki Alves rakip forvetleri oldukça zorlayan bir yapıya sahip.


Bunları da Beğenebilirsiniz