Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Rusya'da 2 Türk gözaltına alındı

  Hürriyet Haber
  01 Ağustos 2006 - 16:34Son Güncelleme : 01 Ağustos 2006 - 16:35

  Rusya'ya kürk sokmaya çalışan bir Türk vatandaşı ile uyuşturucu ticareti yapmakla suçlanan bir Türk vatandaşının gözaltına alındığı bildirildi.

  Başkent Moskova'nın Şeremetyevo Havaalanı Gümrük Müdürlüğünden yapılan açıklamada, bir Türk vatandaşının beraberinde getirdiği 53 adet kürkü beyan etmediği için gözaltına alındığı belirtildi.

  Açıklamada, İstanbul-Moskova seferi yapan bir uçakla gelen Türk'ün gümrüğe tabi malları bulunmayan yolcuların kullandığı koridordan geçmeye çalıştığı kaydedildi.

  Valizlerinde 53 adet kürk bulunan Türk vatandaşı gözaltına alınırken, değerinin belirlenmesi için kürkler bilirkişiye gönderildi. Adı açıklanmayan Türk vatandaşının cezası, malın değerine göre belirlenecek.

  Komsomolskaya Pravda gazetesinde yer alan bir haberde ise Osman Kalav adlı bir Türk vatandaşının uyuşturucu ticareti yaptığı gerekçesiyle gözaltına alındığı belirtildi.

  Türk vatandaşının, kız arkadaşı Anjela ile birlikte uyuşturucu ticareti yaparken suçüstü yakalandığı kaydedilen haberde, Rusya Devlet Uyuşturucu Kontrolü görevlileri tarafından gözaltına alınan Kalav ve kız arkadaşının toplam 32 yıl hapis cezasına çarptırılabileceği öne sürüldü.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı