Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Rusya internetin fişini mi çekecek?

  Hürriyet Haber
  27.10.2015 - 07:15 | Son Güncelleme:

  Rus denizaltıları ve casus gemilerinin internetin ana damarlarının bulunduğu bölgede görülmesi ABD'yi endişelendirdi. Rusya internetin fişini mi çekmeyi düşünüyor?

  New York Times'ın haberine göre, Rus denizaltıları ve casus gemileri küresel internet iletişiminin neredeyse tamamını sağlayan hayati önemdeki denizaltı kablolarının hemen dibinde aktif olarak operasyonlar yürütüyor.

  Ruslar'ın çatışma dönemlerinde bu ağlara saldırmayı planlıyor olabileceğine yorulan bu durum bazı ABD'li askeri ve istihbarat yetkilileri arasında endişelerin tırmanmasına sebep oluyor.

  İşte Googleın dünyadaki yerleşkeleriİşte Google'ın dünyadaki yerleşkeleri

  Rus denizlaltılarının bulunduğu bulunduğu bölgede her ne kadar Rusların böyle bir girişimde bulunacaklarına dair bir somut gelişme yaşanmazken, Rusya'nın son günlerde Kuzey Denizi ve Kuzey Asya bölgesi civarındaki artan hareketliliği kafaları karıştırıyor.

  Rusya internetin fişini mi çekecek
  Bir Rus denizaltısı

  FİBER KABLOLARIN KOPMASI YENİ BİR OLAY DEĞİL

  İnternetin ana omurgasını oluşturan bu fiber kablolar köpek balığı saldırıları veya doğal olaylar nedeniyle yer yer zarar görüyor ancak ABD'li yetkililer hızlıca kabloları onarabiliyor. 

  Rusya internetin fişini mi çekecek


  ABD'yi endişelendiren şey ise Rusya'nın çok daha derinlere inerek kabloları hemen onarılamayacak şekilde tahrip etme ihtimali...

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı