MUĞLA HABERLERİ DALAMAN HABERLERİ

Rusya Dalaman uçuşları artacak

DHA
27.10.2017 - 14:15Son Güncelleme :
DHA

RUSYA Acenteler Birliği ile düzenlenen toplantıya katılan YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç, toplantıda Rusya'nın bazı bölgelerinden Dalaman uçuşlarının artırılması konusunda görüş alışverişinde bulunduklarını söyledi.

Rusya Acenteler Birliği (ATA) ile ANEX TOUR'un Antalya'da düzenlediği 2017 sezonu değerlendirmesi konulu foruma konuşmacı olarak YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç davet edildi. Antalya'da yapılan toplantının önemine dikkat çeken Genel Müdür Güvenç, "Toplantıda yaptığım konuşmada geçmiş yıllar ve 2017 yılındaki operasyonlarımızı anlattım. Katılımcılarla 2018 yılı hedeflerimizi ve beklentilerimizi paylaştım. Bu süreçte birlikte hareket ettiğimiz tüm paydaşlarımıza teşekkür ettim" dedi.

Güvenç, toplantıda Rusya Güney Federal Bölgesi'nin en büyük acente zinciri Rozoviy Slon'un sahibi Aleksan Mkrchtan ile görüştüğünü söyleyerek "Görüşmede, Aleksan Bey ile Rusya'nın güney bölgesi özellikle Rostov ve Krasnodar bölgelerinden Dalaman uçuşlarının artırılması konusunda görüş alışverişinde bulunduk. Bunların yanı sıra Mineralniye Vody'den de Dalaman uçuşlarının konulmasında mutabık kaldık. Önemli bir görüşmeydi" diye konuştu.

Toplantıda ATA grubunun en büyük turizm acente zinciri TBS'in sahibi Rashad Mamedov yaptıkları görüşmeyi anlatan Güvenç, Mamedov ile bölge turizmini ve Rusya'dan Dalaman bölgesine yapılan uçuşları ele aldıklarını belirterek, "Rashad gelecek sezon için her türlü işbirliğine hazır olduğunu söylediler. Görüşmede ve bu sene Antalya'da yapılan forumun 2018 yılında Dalaman'da yapılması önerisini getirdik. Önerimizden memnun kaldıklarını ve mutlaka değerlendireceklerini ifade ettiler. 2018 sezonu değerlendirme toplantısının Dalaman'da yapılması bölge turizmi açısından önemli bir gelişme olur" dedi.

Toplantıda YDA Dalaman Havalimanı en iyi satış yapan acenteyi ödüllendirdi. En iyi satış yapan acentenin ödülü YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç, tarafından takdim edildi.

Cihan KAYA / DALAMAN (Muğla), (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

 

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Dalaman haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Dalaman haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Rusya Dalaman uçuşları artacak haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı