Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Rusya’da kobay cenin skandalı

  Nerdun HACIOĞLU/MOSKOVA
  24.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme: 23.07.2012 - 17:24

  Rusya'nın Ural dağları Sverdlovsk bölgesinde 4 fıçı içerisinde 50 cenini bulundu. Doğmasına fırsat verilmeyen minik canların deney amaçlı kullanıldığı tahmin ediliyor.

  Rusya’da şok etkisi yaratan bulguyla ilgili basına açıklama yapan Sverdlovsk polis sözcüsü Valeriy Gorelih, “Ceninler ormana mantar toplamaya giden halk tarafından keşfedildi. Olay bize ihbar edildiğinde hemen bölgeye hareket ettik. İçinde cenin bulunan dört 50 litrelik plastik fıçıyı Yekaterinburg-Nijni Tagil şehirleri arasındaki karayoluna yakın ormanın 5 km içerisinde bulduk. Fıçıları onları ilk bulan sivil halk tarafından zaten açılmıştı. Biz de ilk tespitleri yapmak için fıçıları boşalttık. İçinden 50 cenin çıktı. 4-5 aylık oldukları tahmin edilen minnacık bedenler formolin denilen çürümeyi önleyici sıvı içerisindeydi. Her bir ceninin üzerinde de birtakım numaralar ve isimlerin yazılı olduğu etiketler bulunuyordu” dedi.

  Ormanda 50 cenin bulgusuyla ilgili güvenlik güçleriyle savcılığın geniş çaplı soruşturma başlattığını da belirten polis sözcüsü, “Ceninlerin muhafaza ediliş biçimiyle üzerlerinde etiketlerin bulunması suçun bir tıp merkezi tarafından işlendiğini gösteriyor. Sorumluların ortaya çıkartılması için Sverdlovsk bölgesindeki tüm doğum evi ve hastanelerde soruşturma başlatıldı. Suçluların bir an önce bulunarak yargının önüne çıkartılacağını umut ediyoruz” açıklamasını yaptı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı