Ege Haberleri

EGE

  Rüşvetçiye pusu

  Hürriyet Haber
  22.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  KONAK Belediyesi'nde görevli 24 yıllık zabıta memuru Yahya Kuzey bir çorbacıda, iddiaya göre Bozyaka'da kaçak yaptığı çatı katı için izin almaya çalışan muhasebeci Celal Aydoğdu'ya 200 milyon lira karşılığında işini halledebileceğini söyledi.

  AYDOĞDU, Konak Belediyesi'ne giderek durumu Başkan Erdal İzgi'ye iletti. Aydoğdu'nun Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunmasını isteyen İzgi, suçüstü yapılabilmesi için istenilen 200 milyon lirayı da verdi.

  Suçüstü yapıldı

  İZGİ'nin girişimiyle konu savcılığa aktarıldı. Savcılığın verdiği talimat üzerine polis, şikayetçi Aydoğdu'yla ortak hareket etti. Aydoğdu, bağlantı kurduğu Kuzey'le Konak'taki bir çorbacıda buluştu. Bu sırada pusu kuran polis, seri numaraları belirlenmiş paraları alan Kuzey'i suçüstü yakaladı.

  AYDOĞDU'nun ifadesi üzerine, Kuzey'in ortak çalıştığı ileri sürülen 15 yıllık zabıta memuru 37 yaşındaki Kemal Turan da yakalandı. Turan'ın, Aydoğdu'dan rüşvet isteyen Kuzey'in yanında bulunduğu ve olay sırasında ‘‘Önemil değil. Hallederiz’’ diyerek ayrıldığı öğrenildi.

  2 zabıta aranıyor

  KUZEY, komplo kurbanı olduğunu söyleyerek, ‘‘24 yıllık memurum. Beni herkes tanır. Bugüne kadar kimsenin beş kuruşuna tenezzül etmedim. Celal Aydoğdu'nun kurduğu komploya kurban gittim’’ dedi. Soruşturmanın sürdürüldüğünü belirten polis, rüşvet olayıyla ilgili iki zabıta memurunun daha ismini belirlemeye çalıştıklarını kaydetti.

  KONAK Belediye Başkanı Erdal İzgi de, bu tür olaylara kesinlikle izin vermeyeceğini yeniden hatırlattı, ‘‘Kendisinden rüşvet istenen vatandaş direkt bana gelsin’’ çağrısı yaptı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı