« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rüşvetçi Terry

Haftada 160 bin sterlin kazanan İngiltere Milli Takımı kaptanı, News of the World gazetesinin tuzağına düşerek, Chelsea Kulübü’nün tesislerine girmek istediğini söyleyen bir kişiye, “10 bin Sterlin verirsen seni içeri sokarım” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İNGİLTERE, haftalık geliri 160 bin Sterlin olan Chelsea ve İngiltere Milli Takımı Kaptanı John Terry’nin, 10 bin sterlin kazanma uğruna sebep olduğu ‘rüşvet’ skandalını konuşuyor.
Ada’yı sarsan skandal şöyle gelişti... Ünlülere kurduğu tuzaklarla tanınan tabloid gazete News of The World, ülkenin önde gelen bahis komisyoncularından Tony Bruce ile anlaşarak, Terry’ye bir tuzak kurdu. Cep telefonunun kamerasıyla gizlice kayda alınan bir görüşmede Terry, Bruce’un aracılık ettiği bir kişiye ‘10 bin Sterlin verdiği taktirde, kendisini Chelsea Kulübü’nün antrenman ve kamp yaptığı tesislere sokabileceğini’ söylüyor. Terry, söz konusu kişinin yanında getirdiği dosyada, 200 adet 50 Sterlin olduğunu görünce, “Kulüp bunu öğrenirse...” diyerek korkusunu dile getiriyor.Chelsea yönetimi, News of the World’ün yazdığı bu olayı önce yalanladı, ancak görüşmenin kamera kayıtları ortaya çıkınca zor durumda kaldı.
Eriksson’u da işlettiler
News of the World gazetesi, 2006 yılında da, dönemin İngiltere Milli Takımı Teknik Direktörü Sven Goran Eriksson’u faka bastırmıştı. Gazetenin bir muhabiri Eriksson’a, kendisini Şeyh Mahmut olarak tanıtıp, “Dubai’de kuracağımız futbol akademisinin başına geçer misiniz?” diye sormuş, İsveçli de, “15 milyon Sterlin’e İngiltere’yi bırakabilirim. Aston Villa’yı alırsanız, size Beckham’ı da ayarlarım” cevabını vermişti.


Bunları da Beğenebilirsiniz