« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rüştü'ye kimse hayır diyemez

Beşiktaş Genel Sekreteri Fahrettin Curoğlu, Radyospor’dan Özgür Sancar’a yaptığı açıklamada, Gaziantepspor maçının en iyi ismi Rüştü Reçber’e kimsenin “hayır” diyemeyeceğini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Curoğlu, “Rüştü, ne kadar süre oynamak istiyorsa, takımımızda o kadar oynar. Çok düzgün bir insan, yapısıyla, yaşantısıyla… Takımımızda ağabeylik rolünü de çok iyi yerine getiriyor. Akşam muhteşem bir maç oynadı. Kendini çok iyi hazırlıyor. Rüştü’ye kimse hayır diyemez. Rüştü istediği kadar oynayabilir. Ben de oynamasından yanayım” dedi.

BU KOŞULLARDA 1 PUAN İYİDİR

Youğun maç programı koşullarında alınan 1 puanın önemli olduğuna vurgu yapan Curoğlu, “Takımımızın, Gaziantepspor maçındaki performansını değerlendirmek için 23 günde 7 maç oynandığı gerçeğini hesaba katmak gerekir.  Takım yorgundu, milli takıma giden futbolcular oldu. Bu koşullarda bu tempoda 1 puan da iyidir” diye konuştu.

KİMSE ÖZKÂHYA’DAN KIRMIZI KART BEKLEMİYORDU

Maçtaki kırmızı kartlara da değinen Curoğlu, “İsmail’in gördüğü kırmızı kartta, yardımcı hakemin de hatası vardı. Offsayt pozisyonunu vardı, müdahale etmeliydi. Ayrıca birinci kırmızı kart da bile tereddütlü bir hareket var. Hakem iki pozisyonu da sarı kartla değerlendirebilirdi. İsmail’in pozisyonunda da kırmızı kart olmaması gerekirdi.Kimse Halis Özkahya’dan o pozisyonlar için kırmızı kart beklemiyordu. İnisiyatifini sarı kartlarla kullanabilirdi. İnsanlar direkt kırmızı kartla şok oldular. Çok ağır kararlar. 11 kişi maçı tamamlasaydık, skor farklı olurdu. Ligdeki sıralama değişirdi, galibiyette daha fazla para alıyorsunuz. Bu da çok önemli.  Hakemlerin kararlarda standarda uygun kararlar vermeli. Aksi taktirde futbolcular da mağdur oluyor” dedi. 

FUTBOLCULARIMIZI UYARACAĞIZ

Beşiktaş’ın 5 lig maçının 3’ünde kırmızı kart gördüğünün hatırlatılması üzerine Genel Sekreter Curoğlu, “ Kırmızı kart konusunda futbolcuları da ikaz etmemiz gerekiyor. Hakemlere böyle bir fırsat vermemek gerekir” şeklinde konuştu. 

PAZARTESİ OYNAMAYI BİZ İSTEDİK, CUMA AKŞAMI DÖNEN TAKIM HAFTASONU MAÇ OYNAYAMAZDI. PORTEKİZ FUTBOL FEDERASYONU DAYATMACI DAVRANDI

Maçın ertelenmesi ile ilgili tartışmalara da değinen Fahrettin Curoğlu, “Pazartesi günü maç oynamayı biz istedik. Doğru söylüyorlar. İngiltere’de maç oynayıp, Cuma akşamı 18.00’de İstanbul’a dönüyorsanız. Cumartesi, Pazar maç oynama şansınız yok. Aradan 48 saat geçmeden nasıl maç oynayalım. Ayrıca Portekiz Futbol Federasyon’u dayatmacı bir anlayış ortaya koydu. Quaresma’yı çağırdı. Pazartesi oynamayı biz istedik: ama İngiltere’den Cuma akşamı dönebildiğimiz için istedik. Beşiktaşlı yetkililer Milli Takım maçı olduğunu bile bile Pazartesi oynamak istediler şeklindeki eleştiriyi kabul edebilmek de mümkün değil; çünkü milli takım maçı Cuma günü… Çarşamba ya da Perşembe gün olsa kabul edeceğim. Quaresma, Sivok, Holosko ve Ekrem’in Salı sabahı milli takımlarına gidebileceğini hesaplayarak böyle bir talepte bulunduk. Arada 3-4 günlük bir süre var. Rahatlıkla milli takım kamplarına yetişebilirlerdi. Portekiz Futbol Federasyon’u dayatmacı bir tutum sergiledi. Sorun buradan kaynaklandı” ifadelerini kullandı. 

GUTI HAZIR DEĞİL, HAZIR OLDUĞUNDA TAKIMDAKİ YERİNİ ALIR

Son olarak Guti’nin durumuna değinen tecrübeli yönetici, “Guti, hazır değil; hazır olmadığı için oynamıyor. Bu nedenle teknik direktörümüz kendisini oynatma şansına sahip değil. Geçen hafta, Antalyaspor maçında kadroya girme şansı vardı, ama belinde sorun çıktı. İngiltere’ye giderken, o sorunu devam ediyor du, bu nedenle kadroya alınmadı. Dönüşte de hazır değildi. Gaziantep’e götürülmedi. Fakat Guti bizim sözleşmeli futbolcumuzdur, hazır olduğu an Carvalhal’in kendisini kadroya alıp, oynatacağına inanıyorum” şeklinde konuştu. 


Bunları da Beğenebilirsiniz