Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rüştü'ye ceza vermeyin

Menajer Sinan Engin, Türkiye-Macaristan maçında oyundan atılan Gera’nın kırmızı kart cezasının UEFA tarafından kaldırıldığını hatırlatarak, "Bizim federasyonun da Rüştü’nün cezasını iptal etmesini istiyoruz" dedi.

Fotoğraf: Emre Oktay
SON GÜNCELLEME
TRABZONSPOR-Beşiktaş maçının 79. dakikasında yaşanan bir pozisyon ortalığı karıştırdı. Siyah beyazlıların kalecisi Rüştü, ceza alanının dışına çıkarak Umut’un aşırmak istediği topu uzaklaştırdı. Ancak hakem Bülent Yıldırım, yardımcısı Baki Tuncay Akkın’ın uyarısı üzerine Rüştü’yü, "Topa koluyla dokunduğu gerekçesiyle" kırmızı kartla oyun dışı bıraktı.

Siyah beyazlı futbolcular hakeme uzun süre itiraz etti. Rüştü, kartı gördükten sonra yardımcı hakem Akkın’ın yanına gidip, "Hocam, net olarak gördünüz mü?" diye sordu. Akkın, "Evet" cevabını verince tecrübeli kaleci başka bir itirazda bulunmadan oyun alanını terk etti.

Yardımcılara eleştiri

Maç sonrası bu pozisyonu değerlendiren Beşiktaş Menajeri Sinan Engin, Rüştü’nün haksız yere oyundan atıldığını savunarak, kırmızı kart cezasının kaldırılmasını istediklerini söyledi. Türkiye-Macaristan maçında kırmızı kart gören Macar oyuncu Gera’nın cezasının UEFA tarafından kaldırıldığını hatırlatan Engin, şöyle konuştu: "Hakem Bülent Yıldırım çok iyiydi ama aynı şeyi yardımcılar için söyleyemeyeceğim. Yardımcıların daha dikkatli olmaları lazım. Ankaraspor maçında da buna benzer bir olay başımıza geldi ve son dakikadaki golümüz iptal edildi. Federasyonun Rüştü’ye verilen cezayı kaldırmasını istiyoruz."

Yenilsek üzülürdüm

Rüştü,
pozisyonla ilgili olarak, "Topu göğsümle aldım. Yenilseydik çok üzülürdüm" açıklamasını yaparken, Bobo, "Kaleye benden önce Cisse geçmek istedi. Fakat ben yorulduğumu hissettiğim için, kaleye geçersem takımıma daha faydalı olurum diye düşündüm. Böylelikle ilk kez resmi bir maçta kaleye geçtim" dedi.

Bu arada, son 10 dakikada kaleye Bobo’nun geçmesi, Beşiktaş soyunma odasında esprilere neden oldu. Rüştü, "Dikkat et, sana bir rakip daha geldi" diyerek kendisine takılan Bobo’ya, "Asıl sen dikkat et. Daha önce de Pancu senin gibi kaleye geçti ama bir yıl sonra gönderildi" dedi.

İlişkili Haberler