« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rüştü'ye bir şey olursa sorumlu Fener'dir

“Rüştü Fenerbahçe’nin şampiyonluğu kaçırmasının sebebidir diye gösterilince kendini bilmezin biri çıkar ve istenmeyen olaylara yol açabilir.”

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ Yönetim Kurulu, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın, rakiplerini motive etmekle suçladığı kaleci Rüştü Reçber’e sahip çıktı. Yönetimin dün öğleden sonra yaptığı toplantı sonrası açıklamalarda bulunan kulüp basın sözcüsü Prof. Dr. Mete Düren, Rüştü’nün hedef gösterilmesinden son derece rahatsız olduklarını dile getirdi. Düren, şöyle konuştu:

Rüştü ile görüştük

“Rüştü bugün (dün) buradaydı, kendisiyle görüştük. Biz Rüştü’nün bu şekilde Fenerbahçe Kulübü tarafından hedef gösterilmesinden son derece rahatsızız ve kaygılıyız. Geçmişte Rüştü’nün başına talihsiz bir olay geldi. Yine böyle bir olay yaşansın istemiyoruz. Rüştü Fenerbahçe’nin şampiyonluğu kaçırmasının sebebidir diye gösterilince kendini bilmezin biri çıkar ve istenmeyen olaylar yaşanmasına sebep olabilir. Eğer böyle bir olay gerçekleşirse bu durumun sorumlusu Fenerbahçe yönetimidir.”

Gündem değiştiriyor

Beşiktaş Yönetim Kurulu da bir bildiri yayınlayarak, Aziz Yıldırım’ın şampiyon olamamanın verdiği travmayı üstünden atamadığını iddia etti. Yıldırım’ın bu ruh hali ile Kulüp Birliği Başkanlığı’na adilane biçimde yapamayacağı savunulan açıklamada, şöyle denildi: “Aziz Yıldırım, şampiyon olamamanın, maç sonrası yaşanan olayların kendi ruh hali üzerinde yarattığı travmatik etkiden kurtulamamış, sorumluluğu başkalarının üzerine atarak kendini aklama ve gündem değiştirme telaşı içerisine girmiştir.

Bu ruh hali ile Kulüpler Birliği Başkanlığı’nı yapan Aziz Yıldırım, futbol camiasının haklarını adilane bir şekilde savunamayacağının işaretlerini vermiştir. Sadece ‘ben ve Fenerbahçe’ merkezli ve diğer kulüpleri yok sayan bir anlayışın Türk futboluna zarar vereceğini ve kendi camiasını dahi zor durumda bıraktığını görmekteyiz.

Bu kompleksli yapının Kulüpler Birliği Başkanlığı makamını taşıyamadığını üzülerek izlemekteyiz. Kulübümüz bundan sonra Kulüpler Birliği toplantılarına başkanlık düzeyinde katılmayacaktır.”

Gökçek de rest çekti

Öte yandan, Ankaragücü Başkanı Ahmet Gökçek, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın, Kulüpler Birliği başkanlığı süresince birliğin toplantılarına katılmayacağını açıkladı.

Gökçek, Yıldırım ın, “ben ve diğerleri” şeklindeki beyanlarını, lideri olduğu Kulüpler Birliği üyelerine karşı yapılmış çok büyük bir “saygısızlık” olarak değerlendirdiğini ifade etti.

Temize çıkamazsın futbol hayatın biter

BEŞİKTAŞ Basın Sözcüsü Prof. Dr. Mete Düren, kaleci Rüştü Reçber ile Fenerbahçe Asbaşkanı Ali Yıldırım arasında geçen konuşmanın içeriğini açıkladı.
Düren’in ifadesine göre, Rüştü’nün Beykoz Konakları’ndaki evinde gerçekleşen buluşmada Yıldırım, tecrübeli file bekçisine, Kasımpaşalı futbolcular ve Ankaragücü Antrenörü Ümit Özat’la yaptığı telefon görüşmelerini ve gönderdiği SMS’leri söyledi ve arkasından ikilinin arasında şu diyalog yaşandı:

Ali Yıldırım: Sen temize çıkamazsın. Futbol hayatın biter.
Rüştü Reçber: Siz beni yanlış tanımışsınız. Teessüf ederim.Ben Kasımpaşa-Fenerbahçe maçına etki edecek kadar güçlü olsam kendi maçlarımda puan kaybetmem. Kasımpaşa’ya kupada yenildik, ligde de berabere kaldık. Ayıptır. Böyle bir gücüm olsaydı Beşiktaş puan kaybeder miydi?

Allah kimseyi Fenerbahçe’nin durumuna düşürmesin

GENÇLİRBİRLİĞİ Başkanı İlhan Cavcav, Fenerbahçe’nin son maçta Trabzonspor’u yenemeyip şampiyonluğu kaçırması konusunda ilginç bir yorum yaptı. Cavcav, “Fenerbahçe gibi Türkiye’de gerek seyircisiyle gerek bütçesiyle çok ciddi potansiyeli olan bir takım son maçta 3 direk arasından bir topu geçiremedi. Top girmek istemeyince olmuyor. Allah kimseyi Fenerbahçe’nin durumuna düşürmesin. Bu hakikaten zor bir durum” diye konuştu.

Aziz Yıldırım’ın gitmesi için kan mı dökülmesi gerekir?

FENERBAHÇE’nin eski yöneticisi Hakan Bilal Kutlualp, takımın kaçırdığı şampiyonluk ve ardından yaşananların, kulüpteki yönetim biçiminin artık değişmesi gerektiğini ortaya koyduğunu savundu. Kutlualp, “Aziz Yıldırım 13 senede dersleri çıkaramadıysa, bir 13 sene daha beklemeye sabrımız yok. Taraftar mabet dediğimiz stadı yakacak duruma geldi. Sana artık ‘Git’ deniyor. Taraftarı neden dinlemiyorsun? Kan mı dökülmesi lazım gitmen için?” diye konuştu.

Özat: İş başka dostluk başka

ANKARAGÜCÜ Antrenörü Ümit Özat, Aziz Yıldırım ile arasındaki kişisel sorun nedeniyle Fenerbahçe maçında agresif hareketlerde bulunduğu ve Beşiktaş kalecisi Rüştü Reçber ile Fenerbahçe maçı öncesi telefonla görüştüğü iddiaları üzerine bir açıklama yaptı. Özat, “Futbolculuk yıllarımı geçirdiğim Fenerbahçe ile yeni çıktığım teknik direktörlük yolunun birbirinden ayrı olduğunu, yarışmacı kimliğimin ortaya koyduğu davranışlara farklı anlamlar yüklenmemesini, kurulan dostlukların etik değerler içinde sürdüğünü tüm kamuoyunun dikkatine sunarım” dedi.

Aziz Yıldırım ne demişti?

“Beşiktaş kalecisi Rüştü, Kasımpaşalı futbolcuları arıyor ‘Aman Fenerbahçelileri yenin’, Ankaragücü antrenörüne mesaj çekiyor, ‘Hadi sıra sizde’ diyor. Trabzon’da kupa maçından önce oyuncuları arıyor, ‘Hadi bakalım Fenerbahçe’yi yenin’ diyor. Çıksın söylesin ‘ben bunları aramadım’ desin... Neden arıyorsun? Beşiktaş Kulübü’nün kalecisinin ne işi var bunlarla. O zaman Bursa’da yediği gol de bana şaibeli gibi geliyor.”

Bunları da Beğenebilirsiniz