« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rüştü'nün yediği gol şaibeli

F.Bahçe Başkanı düzenlediği basın toplantısında tecrübeli file bekçisinin rakiplerini arayıp “Fener’i yenin” dediğini söyledi. “Attığımız gollere şaibeli dendi. Bana da onun yediği goller şaibeli geliyor” dedi.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

AZİZ YILDIRIM'DAN ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMALAR (WEBTV)

TÜRKİYE'DEKİ TEK BÜYÜK FENERBAHÇE'DİR (WEBTV)

AZİZ YILDIRIM'DAN ANONS SKANDALIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA / (WEB TV)

YILDIRIM RÜŞTÜ'YE YÜKLENDİ (WEBTV)

BÜTÜN gözler dün Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’a çevrilmişti. Şampiyonluğun kaybedilmesiyle başkanlıktan ayrılma noktasına gelen ancak son anda yönetim kurulundaki arkadaşları tarafından ikna edilip göreve devam kararı alan Yıldırım yine ses getirecek açıklamalar yaptı. Asbaşkan Şekip Mosturoğlu ile birlikte yönetim kurulu adına düzenlediği basın toplantısında Melih Gökçek ve Bakan Faruk Çelik’e yüklenirken, Beşiktaş file bekçisi Rüştü Reçber hakkında da çok çarpıcı ifadeler kullandı.
/images/100/0x0/55eb23aaf018fbb8f8adca03
Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıda ilk söz alan Mosturoğlu oldu. Sarı lacivertlilerin asbaşkanı, Bursaspor’un şampiyonluğunu kutlarken, “Takımımızın tüm futbolcularını da alınlarından öpüyoruz. Bir gol daha atsaydık bugün çok farklı şeyleri konuşuyor olacaktık. Hayali senaryolar yazıldı. Şaibe iddiaları gündeme getirildi. Bu iğrençlikleri dillendirenler, şimdi ne diyecekler merakla bekliyoruz. Bursaspor şampiyon oldu diye bu lig temiz midir” derken göreve devam ettiklerini söyledi.

Aman Fener’i yenin dedi

Mosturoğlu’nun ardından Aziz Yıldırım mikrofonu devraldı ve çarpıcı açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe Başkanı’nın hedefinde Beşiktaş kalecisi Rüştü Reçber vardı. Yerden yere vurduğu tecrübeli file bekçisinin rakiplerini arayıp “Aman Fener’i yenin” dediğini söyleyen Yıldırım, kinayeli bir şekilde “Bizim attığımız gollere şaibeli dendi. Bana da Rüştü’nün yediği goller şaibeli gibi geliyor” dedi ve şöyle devam etti:

Şampiyon olmasın diye

“Bu kulübün ekmeğini yiyenler, Aziz Yıldırım düşmanlığı yapıyor. Ben bir gün gideceğim. Ama bu kulüpten giden sporcular, F.Bahçe şampiyon olmasın diye çabalıyor. Diğer kulüpleri arayıp ‘Aman Fenerbahçe’yi yenin’ diyor. Rüştü Kasımpaşalı ve Trabzonsporlu futbolcuları arıyor, ‘Fener’i yenin’ diyor. Rüştü’ye haber yolladım, ‘İnşallah Bursa’da iyi oynarsın da leke gelmez’ diye. Murat Şahin, İvesa için konuştular. Rüştü ne yaptı Bursa’da? Beşiktaş kalecisinin ne işi var diğer takım oyuncularıyla? O zaman Bursa’da yediği gol de bana şaibeli gibi geliyor. Ağzımdan kötü bir şey çıkmasını istemiyorum. İnsanlar ekmek yediği yere ihanet etmemeli.”

Broggi’ye telefonu kendileri mi açtırdı

Kanunlara göre belediye başkanları sporun içinde olamaz. Ya siyasetten çekil ya da spordan. Yoksa Türk sporu kötüye gidecek.

YILDIRIM, Ankara BŞB Başkanı Melih Gökçek’e de eleştirilerde bulundu. Gökçek’in, Ankaragücü Başkanı olan oğluna rahatlık vermediğini savunan Yıldırım, “Ya siyasetten çekil ya da spordan” dedi. Yıldırım, Fenerbahçeli olduğunu söyleyen Gökçek’i aforoz da ederken, “Senin gibi Fenerli olmaz olsun” diyerek şöyle devam etti:
“Gökçek ‘Önce can sonra canan’ diyordu, sonra ‘Bursa şampiyon olsun!’ dedi. Gökçek bir belediye başkanıdır. Kanunlara göre belediye başkanları sporun içinde olamaz. Hangi sıfatla çıkıp konuşuyor? Soruyorum, Broggi’ye telefonu kendileri mi açtırdı? Bir amigo kalecilerine para teklif etmiş. Peki bu amigo bizden kiminle konuşmuş? Suç duyurusu yaparken amigo hakkında niye suç duyurusu yapmadınız?

Böyle Fenerlilik olmaz

Melih Gökçek ya siyasete devam etsin ya da spor adamı olsun, kararını versin. Eğer ikisini birden yapmaya kalkarsa spor çok kötü yerlere gidecek. Sayın Gökçek hem ‘Fenerliyim’ deyip, öbür tarafta da diyecek ki ‘Bursa şampiyon olsun’. Böyle Fenerlilik olmaz.”

Bakan Faruk Çelik’i eleştirdi
Başbakanı örnek al


AZİZ Yıldırım, Devlet Bakanı Faruk Çelik’in Trabzonspor maçı öncesi yaptığı açıklamaların çok çirkin olduğunu ifade ederek, “Sayın Bursalı bakanımız Faruk Çelik ‘Lig şaibelidir, Fenerbahçe her şeyi ayarlıyor’ diyordu. Fenerbahçe Denizli’de de bugün de bir şey ayarlamadı” dedi. Trabzonspor maçında 15-16 pozisyonda 1 gol ürettiklerini, Trabzonspor’un 2 pozisyonda 1 gol attığını kaydeden Yıldırım, “Biz kimseyi suçlamadık. Bursalı bakanın da söylemlerini çok çirkin buluyoruz. Siyasetin spora karışmaması gerekir. Bunun en önemli örneği de Sayın Başbakanımızdır. Hiçbir zaman siyaseti spora karıştırmamıştır. Bundan da örnek almalılar” dedi.

İstanbul’un hafriyat işini almaya hazırız

F.BAHÇE Başkanı Aziz Yıldırım, kanunlara göre belediyelerin gelirlerini kulüplere aktaramayacaklarını söyledi ve şöyle devam etti: “Bugün Ankaragücü ve Ankaraspor, Ankara BŞB’nin gelirleriyle yaşamaktadır veya yaşatılmaya çalışılmaktadır. İstanbul BŞB Başkanı Kadir Topbaş’a sesleniyorum ve rica ediyorum. İstanbul’da yapılan hafriyat dökme işlerini Fenerbahçe Spor Kulübü olarak ihaleye girip almaya hazırız. Bize verilmesini istiyoruz.”

Kimseyi dövdüğümü gördünüz mü?

YILDIRIM, Trabzonspor maçının uzatma dakikalarında yapılan anons olayına da değinerek, anonsu yapan kişinin 12 yıldır kulüpte çalıştığını ifade edip, “İyi tanırız, iyi bir insandır. ‘Fenerbahçe başkanı ve yöneticiler bunu yaptırdı’ denilmesi beni üzdü. Bizler mantıksız, akılsız, aptal insanlar mıyız? Anonsçuyu dövmüşüm, bugüne kadar kimseyi dövdüğümü gördünüz mü? Anonsu yapan kişiyi çağırıp, sordum sadece. Benim onu dövdüğümü gören oldu mu? Kötü adam yaratmak için beni çok kullandınız. Ben o kadar kötü adam değilim” dedi.

Ve noktayı böyle koydu
Tek büyük var o da F.Bahçe


AZİZ Yıldırım, Fenerbahçe camiasının büyük bir camia olduğunu dile getirerek, “Şunu artık görmemiz lazım, Türkiye’de tek büyük var o da Fenerbahçe’dir” dedi. Diğer kulüplerin de Fenerbahçe’yi örnek alması gerektiğini kaydeden Yıldırım, “Bundan sonra başkalarına yaslanıp büyüklük anlamında yarışma yapanlar, bunu bilmelidir. Fenerbahçe, Türkiye’de tek büyüktür, diğerleri de bunu örnek alarak bizim yanımıza gelmelidir” şeklinde konuştu.

KiME NE SÖYLEDi

Bombardımandan nasibini alan isimler

Lig temiz değil

ADNAN POLAT: Büyük kulüplerden birinin başkanı, takımının şampiyonluk iddiası kalmadığında “Lig temiz değil” diye konuştu.

Hani yenileceklerdi

HINCAL ULUÇ: Ulusal basında yazan bir gazeteci, önce A.Gücü’nün sonra Trabzon’un maçlarını bize bilerek kaybedeceğini iddia etti.

Bobo’nun penaltısı

ERMAN TOROĞLU: Bir başka köşe yazarı Beşiktaş’ın santrforu Bobo’nun, Beşiktaş’ın kazandığı penaltıyı futbolcumuz Alex ile olan arkadaşlığı sebebi ile dışarı attığını iddia etti.

Hakemi biliyordu

AYHAN ATALAY: Ankaragücü 2. Başkanı, “Bursaspor’un şampiyonluğu için F.Bahçe’yi yeneceğiz. Maçın hakemi 15 gün önceden belirlendi. Federasyon F.Bahçe yi kolluyor” dedi.

Nasıl G.Saraylı

GÖKMEN ÖZDENAK: Milli takımda sayısız kere forma giymiş eski bir futbolcu, Fenerbahçe şampiyon olmasın diye Galatasaray’ın Bursaspor’la oynayacağı maçı kaybedeceğini iddia etti.

Canlı yayında itiraf

OZAN İPEK: Bursasporlu bir futbolcu maçın ardından şampiyonluk sevincini yaşarken, “Trabzonsporlu Egemen, Giray ve Onur’a teşekkür ederiz. Maçtan önce kendileri ile konuşmuştuk, bizi yanıltmadılar” diye hem de canlı yayında açıklamada bulundu.

Kaleciler ayarlanmış

KANALTÜRK: Özellikle belli bir televizyon kanalı ligin temiz olmadığını her fırsatta dile getirdi. Rakip takımların kalecilerinin ayarlandığı, kolay goller attığımız iddia edildi. Sırasıyla Leo Franco, Murat Şahin, İvesa ve Serkan Kırıntılı’nın maç sattığı iddiaları dile getirildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz