« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rüştü'den ilginç teselli

Beşiktaş’ın 22 yaşındaki genç kalecisi Korcan Çelikay, Manisaspor maçında yediği golleri ve gelecek planlarını hurriyet.com.tr’ye anlattı.

ALİCAN YAYCILI / hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Manisaspor maçında yediği gollerle bir anda gündeme oturan genç kaleci, "Maç sonrasında Rüştü ağabey beni arayarak 'Üzülme olur böyle şeyler sen 22 yaşındasın bu tarz goller yiyorsun, ben 35 yaşındayım hala bu şekilde goller yiyorum" dedi.

 

Rüştü ve Hakan Arıkan’ın sakatlanmasının Beşiktaş için kötü bir durum olduğunu ancak bu zaman dilimini kendine avantaja çevirmek istediğini söyleyen genç kaleci “Bu durumu kesinlikle lehime çevirmeliyim, ben kendime her zaman güveniyorum” dedi.

 

Bursa maçında oyuna girmeye her dakika hazır bulunduğunu söyleyen Korcan, “Rüştü ve Hakan ağabeylerin sakatlanmasından sonra konsantrasyonum daha fazla arttı ve maça daha iyi hazırlandım. Bu yüzden Bursaspor maçında pek fazla zorlanmadım. Tabii ki de bu maçta çok heyecanlandım. Beşiktaş taraftarının önüne çıkmak pek kolay değil” dedi.

 

MANİSA MAÇINDAN DERS ALMALIYIM

 

Manisaspor ile oynanan ve siyah-beyazlı takımın 2-1 kaybettiği kupa maçında yediği 2 golde de hatası bulunan genç oyuncu, “Manisa’da yediğim 2 gol de benim hatamdı, özellikle de 2. gol. Ancak kalecilikte olur böyle durumlar. Benim şu anda yapmam gereken şey daha fazla çalışmak ve bu durumdan ders çıkarmak” dedi.

 

Takım arkadaşlarının maç sonrasında kendisini desteklediğini söyleyen Korcan “Tüm takım arkadaşlarım ve ağabeylerim bana maç sonrasında destek oldular, olur böyle şeyler dediler. Rüştü ağabey ve Hakan ağabey de maç sonrasında beni aradı ve üzülme olur böyle şeyler sen 22 yaşındasın bu tarz goller yiyorsun, ben 35 yaşındayım hala bu şekilde goller yiyorum” dedi.

 

BU DURUMU AVANTAJA ÇEVİRMEM LAZIM

 

Rüştü ve Hakan Arıkan’ın sakatlıklarıyla ilgili olarak ise Korcan “Benim önümde 2 büyük kaleci var.Ben bu noktada onlara bir şey olursa kaleye geçebilirim. Ancak ben her zaman hazırım ben her zaman kendime güveniyorum. Bu takımda oynayamazsam başka yere de kiralık olarak gidip oynayabilirim. Daha fazla forma şansı bulabilmek için. Ancak Gidipte döneceğimiz yer Beşiktaş’tır.

 

2. YARIDA DAHA İYİ OLACAĞIZ

 

Beşiktaş’ın ilk yarıdaki performansı hakkında fazla yorum yapmayan genç kaleci 2. yarıda daha iyi olacaklarını ve hedeflerinin her zaman şampiyonluk olduğunu söyledi.

 

Korcan, ilk hedefinin her zaman Beşiktaş olduğunu ancak gelecekteki en büyük hedefinin Avrupa’ya gitmek olduğunu ve İngiliz ekiplerinden Manchester United veya Chelsea’de forma giymek istediğini söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz