« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rüştü Yüce'de şampiyon Türk Telekom

Rüştü Yüce'yi Anma Basketbol Turnuvası'nda Bandırma Kırmızı'yı 87-82 yenen Türk Telekom, şampiyon oldu.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ankara Spor Salonu'nda 3 gün süren turnuvada yaptığı 3 maçı da kazanan Türk Telekom şampiyonluğa ulaşırken, Hacettepe ikinci, Trabzonspor üçüncü ve Bandırma Kırmızı ise dördüncülüğü elde etti.

Türk Telekom'un şampiyonluk kupasını Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Yönetim Kurulu Üyesi ve Rüştü Yüce'nin oğlu Kemal Yüce verdi. Turnuvayı ikinci sırada tamamlayan Hacettepe Üniversitesi, ödülünü TBF Başkan Danışmanı Resul Yolcu'nun elinden alırken, üçüncü olan Trabzonspor'a ise ödülünü Tunçeri Organizasyon Kurucu Ortağı Kemal Tunçeri verdi.

Bu arada turnuvanın en değerli oyuncusu ödülünü (MVP) üç maçta 15.0 sayı ve 7.6 ribaund ortalamaları tutturan Simas Jasaitis aldı. Türk Telekomlu oyuncuya ödülünü TBF Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Yüce takdim etti.
Turnuvanın sayı krallığını 16.3 ortalamayla Bandırma Kırmızı'dan Fatih Cantitiz alırken, ribauntta Türk Telekom'da 8.6 ortalama tutturan Nedim Yücel ilk sırayı elde etti. Her iki oyuncu da ödüllerini TBF Başkan Danışmanı Resul Yolcu'dan aldı.

Ayrıca maç başına 5.6 asist yaparak asist kralı olan Türk Telekomlu Darius Washington'ın ödülünü Tunçeri Organizasyon Kurucu Ortağı Kemal Tunçeri verdi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz