Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rüştü, Valdes’e destek verdi

İspanyol basınının "Haksızlık ettik. Bir maçta astık" diye günah çıkardığı sarı lacivertli file bekçisi, "Bu konuda söylenecek bir şey yok. Onlar gerekli yorumu yapmış" dedikten sonra genç kaleciye sahip çıktı.

Sadi Kemal YAŞAR
SON GÜNCELLEME
İspanyol basınının Valencia maçından sonra yediği hatalı golle eleştiri yağmuruna tuttuğu Victor Valdes’e Rüştü Reçber’den destek geldi. Gazetelerin "Rüştü dünyanın en iyi kalecilerinden birisi. Kendisine haksızlık ettik. Bir maçta Rüştü’yü ipe çektik. Voctor Valdes’e gösterdiğimiz hoşgörüyü ona göstermedik" yorumlarını cevapsız bırakan milli kaleci İspanya’da kalecilere yeterli sabırın gösterilmediğini söyledi.

Ben de yedim

Sezon sonuna kadar kiralık geldiği Fenerbahçe’de ilk yarı boyunca kulübede oturan ve ikinci yarı ile birlikte Volkan Demirel’den nöbeti devralan Rüştü, Valdes’in yediği gol için "Böyle talihsiz golleri her kaleci yer. Önemli olan medyanın bunu hoşgörüyle karşılaması. Futbolda bu tip hatalar hep olur. Bundan sonra da olacak. Ben de zaman zaman talihsiz goller yedim. Valdes’e destek verilmesi gerekiyor" diye konuştu.

Rota belli değil

Fenerbahçe’de mutlu olduğunu ve şampiyonluk mücadelesi veren takıma katkıda bulunmak için elinden geleni yapacağına işaret eden Rüştü, sezon sonunda nasıl bir rota çizeceği konusunda henüz bir fikrinin olmadığını belirterek, "Buna ben değil, kulüpler karar verecek. Barcelona ile bir yıllık sözleşmem daha var. Riijkaard’ın tercihi çok önemli. Aksi takdirde Fenerbahçe’de kalmam için de hocamız ve yönetim karar verecek" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz