Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rüştü Reçber: Skor tamam ama ya futbol?

Hürriyet yazarı Rüştü Reçber, Fenerbahçe'nin Sivasspor karşısındaki 4-1'lik galibiyetinin sarı lacivertli takımın gerçek durumu için bir ölçü olamayacağını ifade etti. Reçber, "Skor tatmin etti ama futbol tatmin etmedi" dedi. Rüştü Reçber'in yazısı şöyle:

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

SKOR TAMAM AMA YA FUTBOL!

Fenerbahçe 3 puanla birlikte güzel futbol için sahadaydı. Sivas takımı ise tehlikeli bölgeden uzaklaşmak için başlangıç maçı olarak görüyordu mücadeleyi.
Erken gelen golün (ofsayt golü) maçın seyir zevki bakımından izlenebilir bir seviyede olduğunu düşündük. Fakat ortaya konan oyun, atılan gollerin hakkı değildi. İki takım da ilk yarıda futbolun gerekleri dışında durarak oynamayı tercih etti. Sivas takımı çok çekingen , belli ki bulundukları konumdan dolayı özgüvenleri bitmiş bir şekilde oynadı. Fenerbahçeli futbolcular ise sanki maçı maçtan önce oynamış ve kazanmışlar gibi oynadılar.

Sivasspor dağınık ve ne yaptığını bilmez haldeydi

Maçın gidişatı içerisinde Fenerbahçe’nin şampiyonluk yolundaki iddiasını sürdürebilme adına bu performansının yeterli olmayacağını söyleyebiliriz. İlk yarı boyunca sadece gollerin olduğu, ki bu gollerde de birinci golü hakem hatası olarak değerlendirirsek ikinci ve üçüncü goldeki Sivas defansının pozisyon hatası ve bireysel hatalarını da eklersek Sivas’ın bu futbol anlayışı ile bulunduğu konumdan yukarı çıkması zor görünüyor. İlk kez Sivas takımını bu kadar dağınık ve saha içinde ne yaptığını bilmez halde gördük. Bu da belli ki küme düşme psikolojisi içinde olduklarını gösteriyor.

Hüsran olabilir...

Fenerbahçe güle oynaya kazandı diyebiliriz. Kendilerini fazla sıkmadan, 2-3 oyuncunun özellikle Meireles, Kuyt ve Emre, ikinci yarı bunlara Sow da eklendi, biraz vites artırınca Fenerbahçe adına çok rahat bir maç oldu.
Unutulmamalı ki saha içerisindeki futbolcuların bireysel anlamdaki katkılarını yükselterek birlikte hareket etmeyi gerçekleştirmeleri lazım. Yoksa Fenerbahçe için bu sene hüsranla bitebilir.
Açıkçası bu maçta skor tatmin etti ama Fenerbahçe’nin futbolu beni tatmin etmedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz