« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rüştü pişmanlığı

Victor Valdes’in Valencia maçında yediği hatalı gol ile takımının yenilmesine neden olduğuna dikkat çeken gazeteler, "Aynı hatayı Santander maçında yapan Rüştü’nün o gün ipini çektik. Valdes’e gösterdiğimiz hoşgörüyü Rüştü’ye göstermedik" yorumunu yaptı.

Mehmet ÇİFTÇİ (DHA)
SON GÜNCELLEME
İSPANYOL basını, Barcelona’nın genç kalecisi Victor Valdes’in son haftalarda yaptığı hataları eleştirirken, milli kaleci Rüştü Reçber’e haksızlık yapıldığını savundu. Sport gazetesi, Victor Valdes’in hafta sonu Valencia karşısında yaptığı hatayı, Rüştü’nün Racing Santander maçındaki hatasına benzeterek, "Biz o maçta Rüştü’nün ipini çektik. Valdes’e ise sonsuz hoşgörülü davranıyoruz. Öyleyse Türk kalecinin ne suçu vardı? Rüştü aslında çok iyi bir kaleci. Valdes’le de iyi bir ikili oluşturuyordu. Türk kaleciye, yaptığı birkaç hata yüzünden hem medya, hem de yönetim haksız bir bedel ödettirdi" ifadelerini kullandı. Valdes’in son haftalarda çok formsuz olduğunu da belirten gazete, 2 sene aralıksız görev yapan İspanyol kalecinin dinlendirilmesi gerektiğini de yazdı.

Valdes neden duruyor?

El Periodico gazetesi ise, Barcelona’nın Valencia’ya yenilmesinin en büyük sorumlusunun genç kaleci Valdes olduğunu vurgulayarak, "Valdes’in yaptığı hatayı bir yerden hatırlıyoruz. Dünyanın en iyi kalecilerinden biri olan Rüştü, bu hata yüzünden Barcelona’dan uzaklaştırıldı. Öyleyse Valdes neden duruyor? İkisi de aynı hataları yaptı. Biri evine gönderildi, diğeri ise hala Barcelona formasını taşıyor" yorumunu yaptı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz