« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rüştü: Otoriteler beni sildi

Beşiktaş'ın kalecisi Rüştü Reçber, "Otoriteler beni sildi, bu düşünceyi değiştirmek istiyorum" dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Rüştü, Alman spor dergisi Kicker'e verdiği röportajında, Fenerbahçe ile oynayacağı karşılaşmaya sevinip sevinmediğinin sorulmasına karşılık, “Ben sadece bir oyuna değil, tüm sezona seviniyorum. Bir çok şeyi başarmak istiyorum. Otoriteler beni sildi, bu düşünceyi değiştirmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Beşiktaş'a geçmesinin Fenerbahçeli taraftarları çok öfkelendirdiğinin belirtilmesi üzerine de Rüştü, “Taraftarların huzursuzluğunu anlayabiliyorum, ancak onlar da benim için hiç de kolay olmayan bu kararımı anlamalılar. Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, yeni sezonda da genç Serdar ve Volkan'a güveniyor. Ancak ben kendimi 3 numara olarak görmek için fazla iyi hissediyorum” dedi.

Bir çok taraftarın kendisine kızacağını bildiğini, ancak aldığı kararın doğru olduğuna inandığını ifade eden Rüştü, Beşiktaş'ta ve milli takımda neler elde etmeyi umduğunun sorulması üzerine de “Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, sadece performansa göre oyuncu seçer. Benden vazgeçememesi için elimden geleni yapacağım. Ben kendimi hala yaşlı hissetmiyorum. Yaşla birlikte çok daha iyi performans gösteren kaleciler var, Kahn, Van der Sar, Lehmann, Coupet ya da Dida gibi. Hayalim, gelecek yılki Avrupa Şampiyonası. Orada bir numara olarak bulunmak isterim” diye konuştu.

Rüştü, kariyerini ne zaman sona erdireceği konusunda düşünüp düşünmediği şeklindeki bir soruya karşılık da “Beşiktaş'ta 2009 yılına kadar sözleşmem var. Spor alanındaki hırsım, henüz bu konuyla ilgilenmememi sağlayacak kadar büyük” şeklinde cevap verdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz